קליפים חדשים

גלעד כהנא וגיא מוזס – מספר אחת

הפרויקט המשותף של גלעד כהנא וגיא מוזס מניב שיר חדש – "מספר אחת", האזינו

הכל החל לפני כשנתיים, כאשר המוזיקאי גיא מוזס פנה לגלעד כהנא להשתתף בקטע מוזיקלי משותף, מהון להון וממופע למופע נכנסו השניים לאולפן של מוזס ובלילה אחד הקליטו כמעט אלבום שלם במה שמוגדר כפרץ יצירתי נדיר.

היום, רגע לפני שהאלבום המלא יוצא לאוויר העולם והרשתות החברתיות כשהוא מלווה כמובן במופע השקה חגיגי, משיקים השניים שיר חדש, נוסף, מתוכו – "מספר אחת". השיר שמילותיו נכתבו בידי גלעד כהנא ולחנו נוצר במשותף על ידי גלעד וגיא שגם אחראי על ההפקה המוזיקלית, הוא שיר הנושא של האלבום. בקליפ המלווה את השיר מככבת יוליה סצ'קוב,  אלופת העולם בקיקבוקסינג למשקל נוצה ואלופת אירופה הטרייה של 2022. השיר עוסק בשאלות – מה נדרש ממך כדי להיות מספר אחת? מה נדרש כדי להיות הכי טובה במה שאת עושה? איך מנהלים חיים נורמליים ובו בזמן שגרה שמאפשרת לך להיות הטובה ביותר בתחומך? האם ניתן גם וגם? איך אפשר להיות גם בת אנוש וגם מושלמת בו זמנית?.

כך גלעד כהנא על השיר החדש – "את נותנת את כל כולך לדבר הזה שאת מאמינה בו, משקיעה הכל. מתעקשת להיות מספר אחת. כל היום סובב סביב החלום, סביב הרצון הבלתי מתכלה להיות מספר אחת. להיות הכי טובה. בהתחלה התחרית באילו שניסו להשיג את אותה המטרה, אבל עם חלוף הזמן את מגלה שאת בעצם מתחרה בעצמך. חורקת שיניים ולא נכנעת. לא נופלת לעצלות, לא לעייפות, לא שוכחת לרגע את המטרה… וכאשר מגיע כישלון, מחויבת להשתמש בו כדלק להבעיר את השריפה שמניעה את המנוע, ממשיכה בכל כוחותייך לתת לחלום להכתיב את השעות הערות של חייך. השיר החדש שיוצא היום הוא השיר הראשון שיצרתי יחד עם גיא מוזס והוא זה שבעצם פתח את המסע לאלבום שאנחנו עובדים עליו כבר מעל שנתיים ועומד לצאת ממש עוד רגע. באופן פלאי, הבמאי תום גן אור מצא את הליהוק המושלם, את יוליה סצ'קוב, אלופת העולם בקיקבוקסינג. אני חוזר – אלופת העולם. מספר אחת אמיתית."

וכך גיא מוזס על חלקו ביצירה המשותפת – "לפני שגלעד הגיע אליי לאולפן בפעם הראשונה הוא ביקש שאכין לו ביט אחד שהוא גם אפליפטינג (מרומם) כשהוא בא אז התחלתי לספר לו שמרומם זה עניין סובייקטיבי ואני מקווה שמה שמרומם בשבילו זה גם מה שבשב…. ״אני לא מקשיב לך בכלל פתח את המיקרופון שים פליי נראה שאני שומע טוב, אני אעשה פיפי ונקליט״ זה מה שעשינו, גלעד אמר למיקרופון ״איי איי אחת אחת״ ושר ברצף את כל ״מספר אחת״ עוד לפני הפיפי. רק באותו יום יצרנו עוד 4 שירים ועכשיו מוגש לכם – שיר הנושא מהאלבום, השיר הראשון שיצרנו יחד. את הקליפ המושלם שמלווה אותו יצר תום גן-אור, מככבת בו יוליה סצ׳קוב – מספר אחת בעולם בקיקבוקסינג ואני פעם ראשונה גם קצת משחק פה 😽"

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: