קליפים חדשים

אור עמרמי ברוקמן וים רפאלי – טירוף

שני יוצרים וזמרים מוערכים נפגשים ביצירה משותפת, השיר "טירוף", האזינו

המפגש בין הזמרים והיוצרים אור עמרמי ברוקמן וים רפאלי החל בעקבות סשן כתיבה, החיבור ביניהם היה מיידי, והתוצאה היא שיר אהבה המשלב את נקודות המבט של שניהם. את המילים והלחן כתבו אור וים במשותף ואילו אריאל טוכמן לקח את החומר לכדי הפקה מוזיקלית מהודקת.

לשני הזמרים והיוצרים הצעירים יש כבר דרך רצופה בשירים, לים רפאלי יש את הלהיטים המרגשים –  "כשהכאב ימצא לו חברים", "מילים שהייתי אומר רק לך", "אש ותימרות עשן", "לא יוצאת לי מהראש", ואור עמרמי ברוקמן ריגש עם השירים – "מאין באתי", "איפה את היום", "ורוד זוהר".

השניים גם משקיעים מעצמם וכשרונם בתחום המשחק ולא רק כזמרים. אור עמרמי ברוקמן זכה בפרס הבינלאומי היוקרתי שחקן השנה על תפקידו בסדרה המוערכת 'הד קולך' בפסטיבל הצרפתי 'סירייס מאניה", פסטיבל בינלאומי לסדרות טלוויזיה ונחשב לאחד מהפסטיבלים היוקרתיים והחשובים בתחומו, ומשחק בימים אלו בתפקיד ראשי בתיאטרון הלאומי הבימה במחזמר ה"כבש הששה עשר" בבימויו של משה קפטן.

שותפו ליצירה, ים רפאלי, החל בתפקיד ראשון בעולם המשחק במחזמר הישראלי המוביל בהבימה, מחזמר "הלהקה" המבוסס על סרטם המיתולגי והמצליח של אבי נשר ושרון הראל, בבימויו של צדי צרפתי. המחזמר החל את סיבוב ההופעות הארצי באפריל האחרון.

כך ים רפאלי על השיר והחיבור – "את השיר הזה כתבתי לבת הזוג שלי ומבחינתי זה לא משנה כמה פעמים אגיד לה שאני אוהב אותה, זה אף פעם לא ימלא את המרחב הזה שנשאר בין המילה למה שאני באמת מרגיש. כי לנסות לכמת רגש ולהתיימר להסביר אותו – זה כמו לנסות לשפוך את כל הים. זה לאהוב בטירוף".

וכך אור עמרמי ברוקמן על החיבור המשותף והשיר החדש – "כשאני מתחיל ליצור שיר חדש, אני אף פעם לא יודע באמת מה יצא בסוף. החיבור המוזיקלי עם ים היה מיוחד מאוד ובזכות החיבור הזה נולד השיר "טירוף". בשיר קיימת אמת גדולה וכנות מיוחדת שהרגשתי שחשוב להביא כשמדברים על נושא חשוב כמו אהבה. כעבור שנה אני לגמרי מוכן לחשוף אתכם ליצירה המשותפת שלנו וזה אכן טירוף."

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: