כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

חדשות הסצנה

פסטיבל "ימי זמר בתיאטרון חולון" חוזר

אחרי שנתיים של הגבלות הפסטיבל חוזר במתכונת מלאה לתיאטרון חולון, כל הפרטים

שנתיים מאז פרצה הקורונה ושנתיים מאז התקיים פסטיבל ימי זמר במתכונתו המלאה בתיאטרון חולון. השנה הוא חוזר "על מלא " עם הפקות מקור מיוחדות לפסטיבל, עשרות משתתפים ובעיקר עם השירים, היוצרים והמבצעים האהובים של הזמר הישראלי לדורותיו.

הפסטיבל בהפקה וניהול של תיאטרון חולון בראשותו של גיא תלם ובניהולה האמנותי של נעמי אטיאס יתקיים בחוה"מ פסח, 18 – 20 באפריל 2022 באולמות תיאטרון חולון. בתכנית  שנה יוקדשו המופעים המרכזיים ל ”דיוות הגדולות” – אסתר עופרים, מירי מסיקה ודיוות שירת הרבים – תלמה אליגון. שלושה ימים רצופים ובכל ערב שלוש הופעות.

התוכנית האמנותית של הפסטיבל בשנה זו מייחדת מקום של כבוד ליוצרים ששיריהם הפכו לחלק מפנתיאון הזמר העברי:  דוד זהבי, יוני רכטר, מוני אמריליו, נתן אלתרמן , תרצה אתר, יורם טהר לב, ויעקב שבתאי. חלקם הלכו לעולמם אך לעולם יישארו אתנו בלחנים ובמילים שהשאירו לנו.

שורה ארוכה של מיטב המבצעים הישראליים ישתתפו בפסטיבל ימי זמר ויציגו את פרשנותם לשירים הבלתי נשכחים: אסתר עופרים בעלת קול הפעמונים, מגיעה לביקור מיוחד בפסטיבל ולמופע עם יוני רכטר. מירי מסיקה מגשימה חלום ומבצעת את שירי אלתרמן ובתו תרצה אתר. יהורם גאון, אסתר רדא, נועם בנאי, אביגיל רוז , קרן הדר ועוזי פוקס מבצעים את שיריה של המשוררת והפזמונאית תלמה אליגון רוז. רוחמה רז, דורית ראובני, לאה שבת וששי קשת חוגגים למוני אמריליו יום הולדת 90. ״ארבעתנו״ – רביעיית מוסיקאיות המציגות עיבודים חדשים לשירי הטרובדורים האהובים שלום חנוך, שלמה ארצי, שמוליק קראוס ומאיר אריאל. אורי הרפז ובתו שני הרפז מקדישים מופע לשיריו של יעקב שבתאי. זמרות האופרה הצעירות דניאלה סקורקה, הדר עטרי וטל גנור מציגות את שיריו של יורם טהר לב באור חדש. מיטל טרבלסי, דפנה זהבי, ורדינה כהן ודודו זכאי מבצעים מבחר משירי דוד זהבי ועוד.

לפרטים המלאים, לוח המופעים ורכישת הכרטיסים באתר הפסטיבל – https://zemer-festival.co.il/

פסטיבל ימי זמר בתיאטרון חולון – 18-20 באפריל – חוה"מ פסח

כתובת: שדרות קוגל 11, חולון (חניה ללא תשלום בחניון צפרירים waze)

מחירי כרטיסים: 50 ש"ח – 250 ש"ח. טל'03-5023001

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d