פס קול שבועי

פס קול שבועי 04.03.2022

אסופה שבועית של שירים, קליפים ואלבומים, הטו אוזן

גם השבוע נאספו כאן כמה וכמה שירים, קליפים ואלבומים שהמתינו עבורכם.ן לסוף השבוע כדי שתוכלו להאזין ואף לצפות בהם בנינוחות תוך מתן תשומת לב מלאה, מקווה שיערב לאזניכם.ן 

ענת חיטמןקרוב אליי

בדרכה לאלבום חדש ואחרי שכבר השיקה את השיר  – "משהו לחלום עליו" משיקה השבוע הזמרת והיוצרת ענת חיטמן את השיר "קרוב אליי" אשר נכתב על ידה יחד עם מיכה הרשליקוביץ שגם הלחין והפיק מוזיקלית. ענת עושה מעין סוויצ' מחשבתי וסגנוני כאשר מסגנון הרוק הקלאסי שאפיין אותה בעבר היא משלבת מוטיבים של פופ אלקטרוני עכשווי ההופך את השיר למסמך מהיר ומלא טמפו.

ענת, אחייניתו של עוזי חיטמן המנוח ממשיכה את המסורת המשפחתית כיוצרת. בשירה הנוכחי מבקשת ענת להעביר מסר בלתי אמצעי. כאשר ביקשה ענת ליצור קליפ שילווה את השיר היא השמיעה אותו לחברה השחקן יהודה נהרי. הטקסט של השיר מאוד דיבר ליהודה בכל מה שעובר עליו בתקופה האחרונה ונחשף ברעש תקשורתי גדול כאשר יצא בהאשמה פומבית כנגד הטרדה מינית שעבר, ובקריאה לגברים נוספים להרים את הראש ולהתלונן. מכאן הגיעה הנכונות שלו להשתתף בקליפ של ענת וכך נוצר הקליפ המיוחד והאומנותי שמלווה את המסר בשיר.

כך ענת על השיר החדש – "קרוב אליי, שיר חדש שכתבתי יחד עם מיכה הרשליקביץ', מוזיקאי וחבר שאני מאד אוהבת ומעריכה, שאחראי גם על הלחן ועל ההפקה המהממת❤️ היצירה עם מיכה הייתה סוג של מסע ותהליך מרענן ומהנה שהביא אותי לרצות ליצור גם קליפ חזק ועצמתי עם שחקן וחבר שאני מאד אוהבת-יהודה נהרי. יהודה מאד התחבר לטקסט באופן אישי, ושמח להיות חלק מהיצירה שלי. בעיני הוא מעביר את המסר שרצינו להפיץ לכולם."

 

כרמית גולסט – עדיין אני

אחרי שנחשפנו אשתקד לשיר "אוהב אותך שוב" שהיווה את הסנונית הראשונה בדרך לאלבום בכורה של כרמית גולסט, כעת מגיע שיר נוסף מתוכו  – "עדיין אני" שאת מילותיו כתבה והלחינה כרמית יחד עם דנה ברגר שחנכה אותה כיוצרת בהפקתו המוזיקלית של אורי בראונר כנרות המלווה את שירי האלבום. לכרמית מדובר במה שקרוי "לייט בלומר", כאשה נשואה המנהלת קריירה במקביל להורות לשלושה ילדים היא מחליטה לקחת את חוויות החיים שעברה ולהמירן לשירים, מעין טיפול נפשי אישי אותו היא משתפת עם המאזינים כחלק מהתרפיה. השיר הנוכחי עוסק בסיפורו של הפרפר העובר מטמורפוזה, כעת מדובר בפאן הנפשי בעצם כאשר כרמית אומרת כי היא תחזור חדשה.

כך כרמית על העבודה על השיר החדש – "עדיין אני – עיבוד, תודה ועוד🤍 בניית עיבוד מתאים לשיר, הנה משימה משמעותית ביצירה השלמה. בעיניי זה כמו להוביל את השיר לבית שהכי מתאים לו. שמדויק למידותיו. להלביש אותו שיהיה הרמוני עם אישיותו. המעבד מעניק לשיר את הסגנון שלו, את הקצב שלו, מחליט אילו כלים ינגנו בשיר, איזה סאונד יכניס את המאזין לאווירה המתאימה. מהי האווירה המתאימה? מהו המסר? עבורי זהו שיר נדודיה של אישה שיוצאת למסע לא נודע כדי להבין את עצמה, בשילוב שיר ערש, כשמבטיחה: "שן בשקט אהובי, בקרוב אביא אותי אליך…". הרגשתי שהשיר "ימים לבנים" שלמה יידוב – מעביר את הרגש הזה ויכול לתת לנו השראה בתהליך העבודה. משם הדברים התחילו להתגלגל. להתנגן. מי שאחראי לכל זה, עיבד והפיק מוזיקלית וליווה את השיר בגיטרה הקלאסית שלו – אורי בראונר כנרות. והרי השלם גדול מסכום חלקיו – תודה לכל האנשים הטובים והמוכשרים שנתנו באהבה את שלהם…עד היצירה השלמה. הפקת שירה: האחת והיחידה שעזרה לי למצוא את המקום המדויק בקול שלי, כדי להעביר את המסר גל דה פז(שגם תתארח השקה בבית היוצר. רק אומרת😎)"

 

הילה רוחמאליבו

בדרכה לאלבום חדש משיקה הילה רוח את השיר "מאליבו" אשר נכתב והולחן על ידה בהפקתו המוזיקלית של רועי אביטל. הטקסט של הילה בשיר הנוכחי עושה מעין משחק המשלב בין סאב טקסט נרמז על מצוקות בחיים לבין נינוחות עד כדי רביצה על חוף ים והתמכרות לקרני השמש החמימות. עולמות מתנגשים. את הכל עטפו הילה ורועי במעטפת דרים פופ אלקטרוני מה המנסה לטשטש את המצוקה הסיפורית. יש להאזין היטב למלל כדי לסמן את המצוקה. מה שקרוי שיר למיטיבי קשב.

כך הילה על השיר החדש – "אין לי הרבה מה לומר אני מתרגשת מדייי אבל בגדול רוצה להגיד ששירים זאת ההשקעה הבטוחה שלי בעולם הזה והשיר הזה כבר נתן לי מלא בחזרה ולימד אותי הרבה מאד. נראה לי יש פעם אחת בחיים שמותר לשים את השם הפרטי שלי במילים של שיר אז הנה זה קרה –

עכשיו תפסת ענף גבוה | יושב למעלה מסתכל עלי משם | הזמנתי אוכל ואותך אלי | אבל אין סיכוי שיעבור לי האשראי | היא אומרת לי הילה יש תקלה | מי צריך את זה עכשיו

תודה לרועי אביטל שהבין הכל והפיק ככ יפה ומדוייק. תודה לאורי קוטנר שעשה שהשיר הזה יקרה וללהקה שלי שקיבלו אותו באהבה ממבט ראשון"

 

שחם אוחנהעד מתי

בדרכו לאלבומו הרביעי, משיק המוזיקאי ונגן הבס שחם אוחנה, חבר בלהקת Fאנקנשטיין, נגן קבוע בהרכבי הליווי של שולי רנד, אביתר בנאי, חנן בן ארי וארז לב ארי, את הסנונית הראשונה, שיר חדש – "עד מתי", אשר נכתב, הולחן, הופק מוזיקלית ומבוצע על ידו. כל מאזין יתאהב מהרגע הראשון בקולו הנעים, החמים והמרגיע של שחם הנעטף במלודיה רגועה ומלטפת החובקת את הטקסט שכל כולו אמונה ותקווה לגאולת הנפש.

כך שחם מספר על השיר – ״השם הראשון של השיר היה ערב ראש השנה. כתבתי אותו באותו הערב שהרגיש לי הכי זועק לאחדות בינינו. כל הפילוג המשתולל ושנאת החינם ממש געשו ולצערי עדיין. צריך לכבד ולתת מקום לכל אחד ואחת על השוני ועל הדרך המיוחדת שלנו במסע הזה. אני מאד מתרגש לשחרר את השיר הזה לעולם ולהופיע עם השירים החדשים״.

את שחם אוחנה תוכלו לראות בהופעותיו הקרובות – יום ראשון, 13/3, מצוקי דרגות. יום חמישי, 24/3, מרכז ממעל ממש, תל אביב

 

ליר – לא לבד

ליר חוטובלי או בטייטל הבימתי Lir משיקה שיר חדש – "לא לבד" אשר נכתב והולחן על ידה בהפקתו המוזיקלית של אריאל טוכמן העובד לצידה בדרך לאלבום הבכורה. בתוך השיר מסתתרת מצוקה משפחתית וכלכלית לא פשוטה ובמילות השיר מבקשת ליר לגונן על התא המשפחתי ברגע קשה, ליר עושה זאת תוך שימוש במנטרה החוזרת ומהדהדת באוזני המאזינים – "אתה לא לבד" כמעין תמיכה ועידוד הנעטף בביט קבוע.

כך ליר על השיר החדש – "השיר "לא לבד" הוא עבורי אבן דרך משמעותית במסע שלי. בשנת 2017 עברנו לגור באשקלון עם הרבה חלומות .היינו הורים צעירים לתינוקת בת חודשיים ורצינו להוריד הילוך, לפתוח עסק בעיר ולחיות פשוט. אני אוהבת פשוט, רק שהפעם זה לא ממש הצליח.. סגרנו את העסק ונשארנו עם הרבה כלום. כתבתי את השיר באותה התקופה בלי להבין באמת לעומק עד כמה הוא מדבר על הכל. היה לי מאוד קשה לראות את האהוב שלי "מתרסק". הלב זעק -אתה לא לבד! היום כשאנחנו הורים לשתי בנות מדהימות, השיר הזה מקבל משמעות נוספת, אני רוצה להיות שם עבור הבנות שלי, אני רוצה שהן תדענה שהן לא לבד לשמור, לגונן ולנשום אותן אלי תמיד"

 

איה זהבי פייגלין – הארץ המובטחת

אלבומה השישי במספר של הרוקרית הפרועה שהפכה במעין תהליך מטמורפוזי לסינג סונגרייטר מלאת שכבות. איה זהבי פייגלין משיקה אלבום חדש – "הארץ המובטחת" כשם השיר החותם אותו ואף יוצא במקביל עם קליפ.

האלבום כולל שבעה שירים שנכתבו והולחנו בידי איה בהפקתו המוזיקלית של גילי מאיר, הגיטריסט וחבר ההרכב הראשון שלה "כל החתיכים אצלי". הוא זה שלימד אותה הכל על גיטרה חשמלית, אך דווקא באלבום זה הם עוברים יחד את המסע בזמן לשורשי הגיטרה הקלאסית. שירי האלבום נכתבו בזמן הסגרים הראשונים של הקורונה ועד שהצליחו להיכנס להקליט אותו באולפן – היו נפגשים בדירה של גילי בדרום ת"א לנגן יחד את השירים בשתי גיטרות.  המפגשים הפכו להיות עבורם הדרך לשמור על שפיות באותה תקופה מטורללת, וגם גיבשו את השפה המוזיקלית של האלבום. איה הופכת את כשרון הכתיבה וההלחנה המצויינים שלה לכלי באמצעותו היא יכולה לשתף את המאזינים ברחשי ליבה ומחשבותיה על החיים כשהיא מצליחה לתרגם אותן לטקסטים איכותיים היוצרים נרטיבים מעל הממוצע. זהו אלבום שיש להאזין לו בנשימה אחת ארוכה וברצף כדי להנות מהחוויה שאיה משתפת.

כך איה על האלבום החדש – "חברים חברות יקרות: הארץ המובטחת!!! את השירים באלבום הזה כתבתי בזמן הסגרים הראשונים של הקורונה ואני מרגישה שהוא מעביר משהו מהתקופה ההזויה הזאת של-לאן העולם הולך ומה המקום שלנו/שלי בו. את האלבום הפיק גילי מאיר חברי היקר והוותיק מלהקת כל החתיכים אצלי, החבר שלימד אותי הכל על גיטרה חשמלית חזר איתי אחורה לגיטרה הראשונה שלי, הגיטרה הקלאסית. עבדנו ביחד על האלבום הזה והקלטנו אותו פחות או יותר באותה התקופה שבה השירים נכתבו, נפגשנו אצל גילי והיינו מנגנים אצלו בבית שעות כשבחוץ מרגיש שהעולם הגיע לקיצו וזאת באמת היתה נחמה ענקית. תודה רבה גילי על השותפות ועל הקסם הבלתי פוסק בכל רגע ושלב, ולחברים המוכשרים שהצטרפו ועלו איתנו על הכרכרה הזאת ונתנו מכל הלב את הכישרון והמוזיקה שלהם לתוך היצירה הזאת – יואב רוזנטל, עינב ג'קסון כהן, עמרי זכרון, עופר לוי. תודה רבה טל פוגל על העיצוב והחזון ואביעד פוקס על התמונה והספונטניות. תודה רבה לצוות שלי שנותנים מעל ומעבר ומכל הנשמה יומם וליל – רנן סול, אורלי נקלר, אילת שולי מגר, דנה סגל, נענע דיסק, לוסקי ונטלי. שירים אמורים לתת נחמה, ככה אני מאמינה ומשתדלת לעשות בעבודתי. ככל שהשנים מתקדמות מרגיש מוזר יותר ויותר להוציא אלבומים, אבל הנה הוצאתי עוד אלבום. ביקשתי כבר פעם ואני מבקשת גם עכשיו – תקשיבו לו מההתחלה עד הסוף שלו, ככה הוא מבקש להישמע 🙂 אני מקווה שתמצאו בו נחמה ואהבה"

איה תחגוג את השקת האלבום במופע שיתקיים בתאריך 12 במרץ במועדון בארבי בתל אביב והיא תארח את רביד פלוטניק וכל החתיכים אצלי.

 

נועם בנאיאף פעם לא לבד

נועם בנאי משיק אלבום חדש "אף פעם לא לבד" הכולל שישה שירים שנועם כתב והלחין תוך שיתוף פעולה עם מספר מפיקים מוזיקליים – גלעד שמואלי, סתיו בגר, פטריק סבג, אל יציאת האלבום מתלווה קליפ לשיר הנושא בגרסה אקוסטית. נועם יחגוג את צאת האלבום החדש בהופעה מיוחדת שתתקיים במועדון זאפה הרצליה בתאריך 5 באפריל בה יתארחו אביתר בנאי ועידן עמדי.

כך נועם על האלבום הטרי – "אלבום חדש! התרגשות שיא. נזכר בפעם הראשונה ששמואלי, שהפיק את רוב האלבום, פתח לי את הדלת באולפן שלו. במסע המרתק הזה לגלות את הקול שלי מחדש. בכל הקליפים שעשינו. כולל בזריחה על גבול לבנון עם הדוד היקר שלי, אהוד, כשצילמנו את ״אף פעם לא לבד״. את ההרפתקה שהייתה לי בכוכב הבא. איך שמחתם כשראיתם אותי על המסך, ואיך שמחתם (אולי אפילו יותר) כשהייתי קשוב לעצמי ופרשתי. נזכר בכל התגובות שלכם לכל שיר חדש שיצא, לכל הודעה או שיחה אחרי הופעה. ועכשיו הכל מתנקז לרגע הזה, נארז לו בתוך אלבום חדש, ואני מבין כמה גדלתי, גם במוזיקה אבל אני דווקא מתכוון כמה גדלתי כבן אדם, כמה הקשר הזה איתכם מעצב אותי, מחזק אותי, מצמיח, ומרפא את הלב. אתם ללא ספק השראה גדולה בשבילי! אני רוצה לומר תודה ענקית לכל מי שנגע בדבר ונתן את הנשמה! לגלעד שמואלי, סתיו בגר, ופטריק סבג שהפיקו את השירים, ויצרו עולם. לדודי בר דוד, סתיו בגר ורועי חסן שכתבו איתי מילים ומנגינות. למיכאל הרשליקביץ, יועד ניר, עדי גולדשטיין, שמעון יחיא, עדי הר צבי, עופר לוי, אייל רווה, מאור ירדני, ועומרי סגזן שניגנו באצבעות ליבם. לעידן דמארי, שחר לוסקי, ושחף בגר שצילמו והפכו את השירים לסרטים. להילה נס, נרלי ביטון וכל הזוגות מ״עד שהגעתי אלייך״ שלקחו חלק בקליפים. לדוד האהוב שלי אהוד בנאי. ואיך לא, לצוות המדהים שלי שהולך איתי דרך, וגדל יחד איתי- אביב לוסקי והחבורה המדהימה בדיגיסטייג, מיטל אהרוני, שני צוביירי ורפי לוינסון. והכי הכי חשוב לכם קהל יקר ואהוב שלי! זהו, לכו לשמוע את האלבום, עכשיו הוא שלכם וזמין לכם בכל מקום. מחכה לפגוש אתכם בסיבוב ההשקה שלו בכל הארץ עם מופע להקה חדש! אוהב מלא, נועם ♥️"

  

אלון עדר ולהקה כן כן כן כן!

אלבום חדש לאלון עדר ולהקה הכולל 16 רצועות מוזיקליות שמדמות , למרות שהמועד רחוק עדיין, טנא ביכורים משובח המלא כל טוב – אקלקטי המבקש לצאת מתוך הסגנון המוכר של אלון עדר. האלבום נפתח באמירה בשפה היפנית וחבל שאין תרגום, הוא גם נחתם באמירה באותה שפה  כשקולו של הדובר מאזכר את שמו של אלון. שירי האלבום נכתבו לפני תקופה ארוכה בידי אלון ובחלקם נוטלים חלק בהלחנה גם חברי הלהקה. בין שירי האלבום מצויים שני דואטים, הראשון עם אסתר רדא והשני עם חווה אלברשטיין (למילותיה של המשוררת לאה גולדברג)

כך מספר אלון על האלבום – ״התחלנו להקליט את האלבום בדיוק לפני שנתיים.״ מספר אלון על האלבום. ״ב 23/2/2020 נכנסנו לשלושה ימי הקלטה עם שירים שנכתבו בחודשים לפני והרגישו חדשים. בשלב מוקדם של כתיבה היה ברור שהכיוון הוא אמיתי וחשוף, כמו באלבומים הקודמים, אבל הפעם היה גם מבט אחר, חברתי, על מה שקורה סביבנו במקום המורכב הזה. שבועיים אחרי, העולם קרס והעבודה נפסקה רגע אחרי שהתחילה כשבמקביל התוכן של השירים רק התעצם מול השינויים החברתיים בישראל ובעולם. זה גרם לאלבום להיכנס לבישול איטי. שכבות על שכבות של ערוצים וזמן לחיפוש הכוונה הרגשית המדויקת. מתוך הסיטואציה יצאה תוצאה אחרת.״

אלון עדר והלהקה יחגגו את השקת האלבום במופע שיתקיים בתאריך 12 באפריל במ ועדון בארבי בתל אביב.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: