חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה

הזמר הצרפתי מישל פוגאן חוזר לישראל

המלחין והזמר הצרפתי מישל פוגאן חוזר לישראל להופעה בהיכל התרבות בסימן - Fête de la musique הצרפתי עם הלהיטים האהובים והשארם האינסופי

זאת לא הפעם הראשונה שמישל פוגאן מבקר כאן ואם זה תלוי בו, גם לא האחרונה. הוא כ"כ אוהב את ישראל והעם היהודי שהוא צוטט באחד הראיונות מעיד על עצמו שהוא "הגוי הכי יהודי בפריז". עכשיו כשהשמיים נפתחים וההופעות חוזרות אלינו, פוגאן לא שוכח גם את הקהל הישראלי ויגיע לכאן להופעה אחת ומיוחדת בהיכל התרבות בתל אביב אשר תתקיים בתאריך 21 ביוני 2022. מכירת הכרטיסים החלה במשרד הדרן. כאן.

חמישים שנות קריירה מוסיקלית התחילו במקרה אחרי שעזב את בית הספר לרפואה בגרנוביל לטובת בימוי סרטים. מפגש מקרי עם "אחד" בשם מישל סרדו העיר את פוגאן ואישש את מה שהוא ידע תמיד- השנסונים והמלודיה זורמים לו בדם והוא לא יכול עליהם.

מכאן הדרך נסללה מעצמה, עם כתיבה והלחנה של שירים לגדולי הזמרים והזמרות הצרפתיים כמו מישל סרדו, שארל אייזנבור, דלידה, הרווה וילארד, מארי לאופרה ועוד.

לצד הכתיבה וההלחנה לאחרים, פוגאן זכור במיוחד עם הלהיטים הגדולים שהלחין וביצע במופע המצליח "הבזאר הגדול" כמו Une Belle Histoire, Fais Comme L'oiseau , Chante ועוד ועוד. אותה הפקה בהשתתפות 25 שחקנים, רקדנים ומוזיקאים זכתה להצלחה בינלאומית אדירה בשנות השבעים והשירים מתוכה אף תורגמו לעברית ע"י אהוד מנור, עלו כמחזה והוקלטו לאלבום ע"י דני ליטני. בהפקה המקומית הופיעו אז דני ליטני הזמר הראשי, ציפי מור, איציק גייר ועוד. כך הפך סיפור של אהבה לקלאסיקה גם בעברית.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: