קליפים חדשים

ליאור אלמליח ואוריאל שי – כוחו לאוהבו

הפייטן האנדלוסי ליאור אלמליח בשיתופי פעולה מוזיקליים מרתקים, מסע שורשי בפרויקט "תאקדום" מחד וניהול מוזיקלי של פסטיבל הפיוט והבקשות מאידך, האזינו לשיר - "כוחו לאוהבו"

ליאור אלמליח ואוריאל שי עובדים בשנה האחרונה על פרויקט מוזיקלי חדש – ”תאקּדום“, המאגד בתוכו מגוון סגנונות ומאופיין במסע מוזיקלי אל השורשים והמקורות של המוזיקה היהודית-מזרחית, שילוב של המסורת העממית לצד שירים מקוריים חדשים.

מתוך הפרויקט יוצא הבוקר שיר ראשון, דואט בסגנון אמוני – "כוחו לאוהבו" אשר מילותיו ולחנו כתב נדב אסולין בהפקה מוזיקלית משותפת עם נדב ביטון. השיר האוצר בתוכו תפילה לאל. את השיר מלווה וידאו קליפ אשר צולם בנמל יפו העתיקה. את התפקידים בקליפ מלאו בהצלחה יתרה עו״ד ציון אמיר – המגלם את דמות הדייג התמים היוצא אל הים הסוער, כשלצידו, הזמרת והשחקנית אילנה אביטל, בדמות אשת הדייג, אשר כל קיומם הוא מפרי עמלם.

ובתוך כך משיק ליאור אלמליח את פסטיבל הפיוט והבקשות העולמי המסורתי לאחר שנתיים של הקפאה בעקבות המגיפה. ליאור המנהל ומפיק את האירוע הייחודי, נחשב כפורץ דרך בתחום שירת הפיוט המסורתית ואף זכה בשנת 2018 בפרס המוסיקה של משרד החינוך 2018 על תרומתו לתרבות הפיוט ולשימורה.

הפסטיבל – "פסטיבל העשור העולמי" שיתקיים בים המלח בין התאריכים 2 עד 4 במרץ 2022 יערך השנה בסימן נרמול היחסים בין ישראל למרוקו והא יתקיים בנוכחות שגריר מרוקו ושרת החינוך של ישראל.

אל הפסטיבל יגיעו במיוחד ממרוקו הזמר המוסלמי עבדסאלם ספיאני (השר בבית המלוכה), הזמר היהודי איציק שריי מקזבלאנקה, הזמר אבי דלבנטי מקנדה. כן יטלו חלק בפסטיבל הפייטנים בארץ – ליאור אלמליח בעצמו, אמיל זריהן, משה לוק, גוסטו, שמעון סיבוני ועוד.

אחד משיאי הפסטיבל יהיה שירת הבקשות שתתקיים לפנות בוקר בהשתתפותם של כל הפייטנים המשתתפים בפסטיבל.

כמו כן ינתן מקום של כבוד לזמר והפייטן המיתולוגי ג'ו עמר בהפקה מוזיקלית חדשה לשיריו שנעשו על ידי נדב ביטון.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: