קליפים חדשים

יובל טייב – נחש העיר

אחד הווקליסטים העולים בעולם המוזיקה האמוני בשיר חדש – "נחש העיר"

כבר בגיל 10 הפך יובל טייב לקול המוביל בבתי הכנסת בית אל וישורון שבשכונת פרדס כ"ץ בבני ברק. הילד שקולו הרטיט לבבות בשירת הבקשות בלילות החורף הפך ברבות הימים לאחד הקולות החשובים סגנון המוזיקה האמוני המזרחי.

מי שגדל לצלילי שירתם של זמרים כאום כולת'ום, עבד אל ווהב, עבד חלים ופאריד אל אטרש השיק את אלבום הבכורה שלו לכבוד חגיגות הבר מצווה שלו כשהוא מקפיד ללמוד פיתוח קול ונגינה בכינור בקונסרבטוריון העירוני. במהלך השנים קטף יובל הישגים מוזיקליים משמעותיים בשירה ובשיתוף פעולה עם דמויות רבות מתחום עולם המוזיקה.

כעת הוא משיק את השיר – "נחש העיר" אשר נכתב והולחן בידי דניאל שושן בהפקתו המוזיקלית של דוד ביתן. כשהוא מלווה בהרכב נגנים שלא היה מבייש כל אנסמבל מזרחי קלאסי, הכולל בין היתר גם כנרים מטורקיה מבצע יובל טייב את השיר שמילותיו ריגשו אותו. כשמתכוונים לשירי "עצב והבנה" – יובל טייב מיטיב להגיש זאת.

כך יובל על השיר – "כולי תקווה שהשיר ירגש אתכם, כמו שריגש אותי, וכולנו נוכל לחבור יחד ממקום של אהבת הזולת והמוזיקה דווקא בתקופה המרוחקת של היום."

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: