חדשות הסצנהחדשות מקומיות

מיזם התרבות חדש מבית ההסתדרות – Friends

מיזם Friends יכלול 18 אולמות תרבות בפריפריה שיארחו מופעי מוזיקה עם אמנים ישראליים

אחרי ההצלחה עם המיזם החברתי תרבותי של מועדון הצרכנות של ההסתדרות "ביחד בשבילך" בהשקת מופעים בימים הקשים של הגלים הראשונים במגיפת הקורונה, הן בדיגיטל והן באוויר הפתוח על גג בניין ההסתדרות בתל אביב, יוצאת כעת הנהלת ההסתדרות במיזם חדש – Friends.

מדובר במיזם תרבות חדש – רשת מועדונים, הכוללת 18 אולמות תרבות ברחבי הארץ, שיושמשו במהלך השנתיים הקרובות, שכל כולה למען עולם התרבות והפריפריה.

משבר הקורונה שטלטל את העולם, הסב פגיעה אנושה לענפים רבים, בהם גם עולם התרבות. השנתיים האחרונות שאילצו את כולנו להסתגל למציאות חדשה, הוכיחו כי תרבות היא לא מותרות אלא צורך חיוני לחוסן הנפשי של החברה הישראלית, בייחוד בשעת משבר.

ברשת מועדוני התרבות שמקימה ההסתדרות, מקרית שמונה ועד אילת, יתקיימו הופעות של מיטב אומני ישראל, שיהיו פתוחים לרכישה לקהל הרחב ככלל ויסובסדו לחברי ההסתדרות בפרט. כל זאת על מנת להנגיש את התרבות על כל גווניה בקרב קהלים רחבים ולתת לעולם התרבות זריקת עידוד בימים קשים אלה.

כך הודיע הבוקר יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד – "החזון שלי הוא להביא תרבות נגישה לכל מדינת ישראל, בדגש על הפריפריה. כוחות השוק לבדם לא יודעים להביא את מיטב אמני הארץ לאזורים מרוחקים מהמרכז, ולא תמיד ישנו תמריץ לחזק יצירה מקומית ומגוונת. המציאות הזו צורמת עוד יותר בתקופה הנוכחית, כשכולנו מתאוששים ממשבר עמוק וענף התרבות עדיין נאבק על חייו. דווקא כעת, ובדיוק מהמקום הזה, נולדה ההחלטה להקים את המיזם ולהשקיע במועדוני תרבות של ההסתדרות מדרום ועד צפון. הנגשה של תרבות לעובדות ולעובדים – במחיר שווה לכל נפש ותוך עידוד היוצרות והיוצרים המקומיים – יחזקו את ערכי הסולידריות, ויסייעו לממש את הפוטנציאל החברתי והחינוכי במדינת ישראל."

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: