חדשות הסצנהחדשות מקומיות

יזהר כהן ו"הפיל הכחול" יופיעו בטקס המשואות השנתי

יזהר כהן ו"הפיל הכחול" מצטרפים לשורת האמנים שיופיעו בטקס המשואות ביום העצמאות, כל הפרטים

הזמר יזהר כהן ולהקת "הפיל הכחול" יופיעו בטקס הדלקת המשואות הממלכתי שיפתח את חגיגות יום העצמאות ה-74 למדינת ישראל. בכך הם מצטרפים אל שרית חדד, עידן עמדי, רביב כנר וואלרי חמאתי אשר ועדת הטקס כבר קבעה כי ייטלו חלק.

יזהר כהן. צילום טוני פיין
יזהר כהן. צילום טוני פיין

יזהר כהן

הזמר יזהר כהן, מלחין, שחקן ואייקון ישראלי עם קריירה של קרוב לשישים שנה. במהלך השנים שיריו הפכו לנכסי צאן ברזל. יזהר פרץ דרך לאמני ישראל לבמה הבינלאומית כאשר הפך לישראלי הראשון שזכה בתחרות הזמר "האירוויזיון" בשנת 1978. בן למשפחת כהן הידועה ממובילות השירה בציבור בישראל.

הפיל הכחול, מועדון B SIDE. צילום יובל ושילי אראל
הפיל הכחול, מועדון B SIDE. צילום יובל ושילי אראל

הפיל הכחול

להקת "הפיל הכחול" התפרסמה עם שירה "יסמין" שיצא לאור בשנת 2009. הלהקה חזרה לאחרונה להופיע ברחבי הארץ יחד עם שירים בהם "שיר לי", "הכל יהיה", "לופ", "לויתן" ועוד שהפכו ויראלים. השירים זכו לתהודה ברשתות החברתיות ונכנסו לרשימות ההשמעה בתחנות הרדיו. החזרה לבמה באה לא רק מאהבה למוזיקה ולרצון הלא מרפה של הקהל, אלא גם מההבנה העמוקה שיש בישראל בעיית נגישות, באופן כללי ובעיקר בהופעות. לירון אטיה, סולן הלהקה, שנפצע בתאונה ומתנייד בכיסא גלגלים, מתמודד עם חוסר הנגישות במרחבים הציבוריים יום יום וכותב על כך רבות ברשתות החברתיות בצורה שזוכה להדים רבים בתקשורת. מעבר להשמעת יצירותיהם שכל אחד יכול להתחבר אליהן, מטרה נוספת בהופעות היא להשמיע קול קריאה על הנעשה בארץ ולשנות את ההתייחסות לאנשים עם מוגבלויות ולתת להם את זכויותיהם הבסיסיות. בשל כך, הלהקה חרטה על דגלה לקיים את הופעותיה אך ורק במקומות נגישים ולהשמיע את קולו של מי שלא נשמע. בלהקה חברים גלעד לוי שגם שר, רז חנוכי, ארז ברעם, ניר מעין ורז טובול, מתופף הלהקה.

עם ההכרזה הבוקר הודיע יו"ר ועדת השרים לסמלים וטקסים השר חילי טרופר – "יזהר כהן הוא אחד מהזמרים בעלי הרזומה העשיר ביותר במוסיקה הישראלית והטביע בה חותם עמוק. אני משוכנע כי קולו הייחודי יתרום לטקס המשואות השנה. כמו כן, להקת "הפיל הכחול" הינה להקה מצליחה, שקנתה לה אוהדים רבים, בין השאר בשל הקול והסיפור המרגש של הסולן לירון אטיה. בשנה האחרונה קידם לירון יוזמה להנגשת מופעים וחיבר בין עולם המוסיקה לבין ערכים של הנגשה ושוויון. פעילות זו תואמת את הערכים שמבקש טקס המשואות להעמיד במרכזו וגם בכך יש חשיבות. אני שמח על ההחלטה שיזהר כהן והפיל הכחול יופיעו גם הם בטקס המשואות".

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: