קליפים חדשים

מירי מסיקה ועברי לידר – ממרחק נשימה

מירי מסיקה מזמינה את עברי לידר להצטרף אליה לדואט רומנטי - "ממרחק נשימה", האזינו

הכותרת מתעתעת, אין ספק, כי בעת שבודקים את השמות העומדים מאחורי השיר החדש של מירי מסיקה עם עברי לידר מתברר כי את הטקסט הכל כך רומנטי שמירי ועברי שרים כתב לא אחר מאשר הפזמונאי הפופולארי אבי אוחיון יחד עם מירי עצמה, אוחיון גם הלחין את המילים, גם כן בשיתוף פעולה מקצועי עם אלנתן שלום, על ההפקה המוזיקלית של השיר החדש אחראי מתן דרור. אז נשאלת השאלה – ומה חלקו של עברי לידר? אחד הפזמונאים יוצרי הלהיטים המרגשים…

מתברר כי עברי לידר בכלל מצטרף לדואט כזמר בלבד. אמנם אין זו הפעם הראשונה שמירי ועברי שרים יחדיו מעל אותה בימה, לבטח כאשר האחד מזמין את השניה להתארח בהופעתו ולהיפך כמובן. אולם מעולם הם לא הקליטו מראש שיר משותף. השיר החדש – "ממרחק נשימה" הינו הדואט האולפני הראשון שלהם.

על שיר האהבה שהיא שרה לו מספר עברי לידר – "השיר הזה נולד מתוך שיחת טלפון של מירי אלי, היא אמרה לי – "כתבנו שיר והוא תפור עליך ועלי".

גם מירי עצמה מחזקת את דבריו – "לא היה לי כל ספק שעברי הוא הפרטנר שלי לשיר הזה  והייתי ערוכה לשכנע אותו בכל דרך שכך זה צריך להיות, אבל לא היה צריך לשכנע."…

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: