קליפים חדשים

אמיר דדון – גשם

במלאת 5 שנים ללכתו בטרם עת של המוזיקאי המחונן מאיר בנאי, משיק אמיר דדון את ביצועו לשיר "גשם", האזינו

בדיוק לפני חמש שנים נפרד עולם המוזיקה ממאיר בנאי, אחד היוצרים והמבצעים היותר רגישים שחיו כאן ואשר שיריו השזורים בזכרונינו הפכו לחלק מפס הקול הישראלי. בקיץ האחרון התקיים מופע מחווה ענק לזכרו בו נטלו חלק עשרות אמנים וזמרים ישראליים אשר בצעו ממיטב שיריו, היה זה ערב חד פעמי בו נפגשו על במה אחת, משפחה, חברים ושותפים לדרך, לשיר, לנגן, לספר, להיזכר ולאהוב את האמן והאדם שהיה.

כעת, במלאת חמש שנים ללכתו של מאיר, מביא הזמר והיוצר אמיר דדון את ביצועו מאותו אירוע לשירו של בנאי – "גשם" כחלקו בציון זכרו. כך אומר אמיר עם פרסום השיר – "מאיר בנאי היה תמיד ועדיין מודל והשראה עבורי לאמן ולאדם, אשר פיו וליבו שווים, שהמנגינה והטקסטים שלו משלבים פשטות ותחכום, רגש גבוה ומבט ישיר לעיניים. אוהב אותו תמיד וגאה לשיר את השיר היפה הזה לזכרו"

ואיך אפשר להנציח מבלי להיזכר בביצוע המרטיט של בנאי עצמו

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: