חדשות הסצנהחדשות מקומיות
כולל וידאו

נפרדים מיורם טהר לב

טקס האשכבה למשורר והפזמונאי יורם טהר לב התקיים הבוקר בתיאטרון הלאומי הבימה במעמד שר הביטחון ושר התרבות.

היום לפני הצהריים בטרם הבאתו לבית העלמין בקיבוץ יגור, התקיים טקס הפרידה והאשכבה לסופר, פזמונאי ומשורר יורם טהר לב אשר הלך השבוע לעולמו. הטקס נערך באולם ע"ש אהרון מסקין בתיאטרון הלאומי הבימה בהנחייתו של  מנכ״ל התיאטרון נעם סמל ובהשתתפותם של שר הביטחון בני גנץ, שר התרבות והספורט חילי טרופר אשר נשאו שניהם מילות הספד ופרידה מטהר לב. כן נטלו חלק באירוע ירדנה ארזי, טל סונדק, יהודה אליאס, אבשלום קור, יונית שקד גולן, דלית כהנא ודורית ראובני אשר הספידו את טהר לב וחלקם אף שר משיריו.

קהל מוקיריו אשר הגיע לטקס חלק לו כבוד אחרון.

בתמצית דבריו אמר שר הביטחון בני גנץ – "הגעתי להופעתו והתמוגגתי מכל רגע. כחובב ידוע של שירה בציבור יצאתי צרוד ובעיקר שמח ומרוצה. האמינו לי, שלהיות שמח ומרוצה זה לא דבר שאפשר להגדיר סטנדרטי בסדר יומו של פוליטיקאי בישראל – זה מה שיורם גרם לרבבות ישראלים לחוש כל יום. בסיום ההופעה כתבתי לעצמי בפלאפון: פרס ישראל ליורם טהרלב, לצערי לא הספקנו להשלים את המשימה הזאת"

דברים שאמר לזכרו שר התרבות חילי טרופר – "עיצבת את פס הקול הביטחוני שליווה ומלווה אותנו הלוחמים. לצד השירים שמעצבים את הדרך, לא שכחת את הדרך עצמה ותיארת רגעים קטנים של הווי. ספרייך ופיזמונך, שאותם כתבת וערכת בצניעות – הותירו חותם. מילותייך פרצו את הדרך לאוהבי ארץ ישראל היפה. אינספור אירועים חקוקים בכתבייך. תודה לך, נוח על משכבך בשלום, אנחנו נמשיך להקשיב לך".

נכדתו של יורם טהר לב – המוזיקאית קמה ורדי הקריאה הספד שכתבה אמה, בתו של טהר לב אשר נבצר ממנה להגיע בשל הקורונה ובצעה את השיר שהוא כתב – "אין אהבה אחרונה" אותו היא מבצעת במסגרת הפרויקט והאלבום "יעלה ויבוא".

אמנים מבצעים משיריו של יורם טהר לב בטקס, תיעוד וידאו – אליצור ראובני

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

מוטי קמחי

צלם עיתונות עוד מהימים שבאמת קראו כאן עיתונים מנייר, נקבו בשם של עיתון, מוטי היה צלם במערכת, בעצם בשטח. מוטי גם שרוף על מוזיקה טובה, אולדסקול ישראלי של המאה שעברה, רוק, ג'אז, דברים טובים. מעת לעת כשהוא לא מוזעק לצלם אסיפת בחירות או הפגנה הוא מוצא את הזמנן להביא עבורנו מטעמי צילום מהופעות.

אליצור ראובני

צלם מיתולוגי בסטילס ווידאו (זוהר ארגוב, תאטרון הקאמרי) עורך אתר "בילוי נעים".

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: