חדשות הסצנהחדשות מקומיות
כולל וידאו

ברק עמרני מצמד העמרנים הלך לעולמו

ברק עמרני, מצמד העמרנים, הלך היום לעולמו בגיל 82

שבט העמרנים שנמנה על המשפחות שייסדו את שכונת הקרטון, לימים כרם התימנים בתל אביב בראשית המאה שעברה הוציא מוזיקאים רבים אשר גדלו על שירי תימן סביב שולחן המשפחה בחגים ומועדים. המפורסמים ביניהם הם הזמרת חדווה עמרני שבימים האחרונים השיקה שיר חדש בדרך לאלבום וכמובן בני דודיה שלום וברק עמרני אשר הקימו בתחילת שנות השישים את "צמד העמרנים".

לפני מספר שעות נודע כי הצעיר מבין השניים, ברק עמרני, הלך לפנות בוקר לעולמו בביתו והוא בן 82. הוא יובא למנוחות מחר בבית העלמין בראש העין

בשנות השישים היו העמרנים, אשר ליוו את שירתם בנגינה בגיטרות, בין חלוצי הזמר מבני יוצאי תימן, בשנת 1962 יצא לאור אלבומם הראשון שכלל בין היתר את השיר "דרור יקרא" שהפך ללהיט ענק במושגים של אותם ימים ועד היום, הם הופיעו יחדיו ברחבי הארץ ובפסטיבלים מעבר לים כשהם מייצגים את הזמר הישראלי. בין שיריהם נמנים – אגדת הל"ה, ברח המלך, הרמטכ"ל התימני, אביגיל ועוד.

כמה קטעי וידאו מהופעותיהם של צמד העמרנים, מעלה ליוטיוב גיא אלון

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: