קליפים חדשים

אוהד חיטמן – לפניך

אוהד חיטמן מלחין ומבצע את מילות שירו הגנוז של דודו עוזי חיטמן המנוח - "לפניך", האזינו

בימים הקרובים יצא לדרך המופע "חיטמן שר חיטמן", במסגרתו מבצע אוהד חיטמן את שיריו של דודו המנוח עוזי. תוך כדי עבודה על המופע מצא אוהד באחת ממחברותיו של דודו את מילות השיר טרם הולחן ובוצע והחליט לתת לו חיים מחוץ לכתובים. אוהד הלחין ושר בהפקתו של תום גולדשטיין. מדובר בעצם בסגירת מעגל בין דורית ומשפחתית באשר בשיר הישן חדש -"לפניך" נתן אוהד חיים לשיר שדודו טרם הספיק להלחין בעצמו בלכתו מאתנו בטרם עת.

כך אוהד עם יציאת השיר –  "אתם לא מבינים עד כמה הכותרת הזאת משמעותית עבורי. זאת הפעם הראשונה שלי שאני משתף פעולה כמוסיקאי יוצר עם דוד עוזי ז"ל. בשבילכם הוא עוזי הפזמונאי, המלחין, הזמר, היוצר והאדם שהפך בצדק רק לנכס צאן ברזל בתרבות הישראלית. בשבילי הוא דוד שלי. הדוד שהערצתי, שהיו לי איתו יחסי אהבה- קנאה ושחשבתי שהוא מעריך אך ביקורתי כלפי המוסיקה שלי.. כשיצרתי את המופע "חיטמן שר חיטמן" לקראת פסטיבל הפסנתר האחרון (ההופעה הבאה בזאפה חיפה ב6.1) עם בן דודי האהוב, חברי הקרוב- עידו חיטמן (בנו של עוזי), נחשפנו לחומרים שעוזי יצר ואת רובם לא הספיק לסיים. בשנה האחרונה לחייו כתב מתוך פרצי מוזה אלוהיים 5 גרסאות לא גמורות של הטקסט המדהים הזה- "לְפָנַיִךְ". באותו הרגע הבנתי שזה הייעוד שלי: להחליט עבור עוזי מהי גרסת הטקסט הסופית וברעד ויראת כבוד להלחין ולבצע את השיר כפי שחשבתי שעוזי היה בוחר. חבריי תום גולדשטיין ושביט דרמר- שני מוסיקאים מחוננים שהפכו לנוף חשוב בחיי בשנה האחרונה נרתמו לתרגם את השיר בכשרונם הגדול לכדי הפקה מוסיקלית מדויקת להפליא. שניהם עמדו לצידי ביצירת המופע "חיטמן שר חיטמן" והצליחו כמו מחדש להוליד את שיריו הנצחיים של עוזי בהפקה מוסיקלית עדכנית וסוחפת. חברי רועי וינברג- שזכיתי לאחרונה לשתף איתו פעולה כשחקן וזמר במחזמר החדש פרי עטי המתרקם להיוולד בשנה הקרובה, הפתיע אותי כשהציע לברוא קליפ מהשיר של עוזי ושלי. הוא ביים, צילם וערך קליפ שתיעד תמונה מדויקת של מי אני נכון להיום ואף יצק רבדים של סיפור חיים ואהבה נצחית. בימים האחרונים כשצפיתי בקליפ – האמנות של רועי הצליחה להביא אותי לכדי דמעות של התרגשות. "מרכז ענב לתרבות" ובראשו חברי הנדיב והמחבק תומר כהן העניקו לי את הבמה המצוינת של האולם במתנה לצרכי הצילומים! (תודה להדר עובדיה שמטעמו של תומר עיצב תאורה קוסמית בקליפ!) רותי בלום המדהימה התנדבה לעזור בליהוק ועניינים טכניים בהפקה. עידן זילברמן המתוק שמומלץ לכל הפקה בארץ שיהיה חבר בה-הפיק בפועל באופן טוטאלי את הקליפ. הוא שיחק בקליפ לצד שיר רגב, נועה חדד, איתי בלייברג ומרל ורונלד פרוס שהתנדבו אף הם לרעיון של "שיר חדש של עוזי". עם כל הכבוד לכל השחקנים (ויש המון כבוד) השחקנים שהכי ריגשו אותי בקליפ היו הילדים של רן ושלי- אוה וברי שכמילות השיר של עוזי "לפניהם היה כאן תוהו ובוהו וחושך על פני תהום". הם התעקשו ולא ויתרו על לקחת חלק בקליפ של השיר של אבא ודוד עוזי:) התברכתי בשלושה אנשי מקצוע שעוטפים אותי בטוטליות ובכשרון רב ובזכותם השיר הפך מרעיון לכדי יצירה מוחשית מוגמרת: ניב עשת כהן-הסוכן על-חלל שלי שיוצק בי פרצי יצירתיות שלא היו בי מזה שנים. אלון אמיר- היחצן שלי שמנווט את הספינה באופן מרהיב ואני קשוב לחוכמתו הרבה. מיכל שגיב (מיכליה שלי)- המפיקה שלי שהולכת איתי מזה עשור, היא החברה הכי טובה שאפשר לבקש בעולם הבמה. הבייבי הזה של "חיטמן שר חיטמן" הוא פרי אהבתנו לאמנות ולמוסיקה. תודה ענקית לרן אהובי, החבר הכי טוב שלי עלי אדמות על העוגן והסלע המוצק שאתה בחיי. האמונה בעצמי ובצדקת דרכי האמנותית- היא הרבה הרבה בזכותך. ותודה אחרונה. הכי חשובה. תודה לדוד עוזי. השיר הזה הגשים לי חלום ("חלום עליך"). זכיתי בחיי שנשתף פעולה וניצור ביחד. מאחל לכולנו אור גדול כפי שהשיר הזה הביא לחיי."

המופע הצפוי יחל לרוץ כבר השבוע בתאריך 6 בינואר במועדון זאפה בחיפה ובחודש הבא – 7 בפברואר במועדון זאפה בהרצליה. במסגרת המופע יבצע אוהד חיטמן את שיריו של עוזי וביניהם – עכשיו התור לאהבה, ניגונה של השכונה, אדון עולם, כמו צועני, הילד הכי קטן בכיתה, לילה בלי כוכב, עוד סיפור אחד של אהבה, נולדתי לשלום, כאן ואחרים. טלפון להזמנות: 9080* או באתר: www.zappa-club.co.il

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: