כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

פס קול שבועי
כולל וידאו

שי טרא ליטמן – חשוב

אלבום הבכורה של שי טרא ליטמן הוא מסמך אנושי כנה החודר ללב ולנשמה

שי מי?

שי ליטמן, אשר שמו האמצעי הוא טרא או TRA, בעצם היפוך אותיות למילה ART, אמנות, הוא תופעה אמיתית אשר מאחוריה מצויה נפש של יוצר אמיתי, כזה שמביא את הקרביים שלו על הבמה או לחילופין על המזבח הציבורי.

המפגש הראשון שלי עם שי היה כשהוא גירד את גיל הבר מצווה. בסך הכל בן 13. ילדון חמוד שעלה על הבמה במועדון בארבי והכריז על הופעת להקת המסך הלבן. קאלט אמיתי בפני עצמם. הקהל במועדון שאף הוא בחלקו היה די צעיר קיבל את שי על הבמה בכבוד השמור לכוכבי האנטרטיימנט האמיתיים.

שי טרא ליטמן מכריז על המסך הלבן, בארבי. צילום יובל אראל
שי טרא ליטמן מכריז על המסך הלבן, בארבי. צילום יובל אראל

דבקות במטרה

שי המגיע במקור מהמושבה פוריה שעל שפת הכינרת נקלט בכרך הגדול והפך לדמות שקולותיה נשמעים והיטב בקרב הדורות הצעירים. לא רק מעל הבמה במועדון בארבי ככרוז נלהב, אלא גם כראפר ומאלתר צעיר העומד מידי יום בכיכר מגן דוד בפתח שוק הכרמל ומדרחוב נחלת בנימין. הופך לאטרקציה אמיתית לא רק לעוברים ושבים אלא למי שמבין דבר וחצי בתחום.

שי טרא ליטמן ויסמין לסרלוט ג'אזז בבארבי. צילום יובל אראל
שי טרא ליטמן ויסמין לסרלוט ג'אזז בבארבי. צילום יובל אראל

עוד פוש אחד קטן ושי טרא מתחיל להופיע במועדוני הדאון טאון תל אביב עם קבוצות ראפרים ומציג טקסטים ישירים כנים ונוקבים, על עצמו במיוחד, על החברה ובכלל. פעם הוא מתארח אצל כוכבת ראפ וטראפ מקומית – ג'אזז ופעם אצל הכוכב העולה עטר מיינר. הדרך לחשיפה האמיתית נפרצת.

שי טרא ליטמן בשבוע האופנה באמסטרדם. צילומסך
שי טרא ליטמן בשבוע האופנה באמסטרדם. צילומסך

עין מקצועית לוקחת אותו להרפתקאה בינלאומית כשהוא מככב כמודל שגם שר בתצוגת אופנה בינלאומית בשבוע האופנה באמסטרדם, רגעים שתועדו והפכו למסמך אמיתית ומרגש.

הוא משיק קליפים ערוכים ומפתיעים לשירים שלו, הראשון – "ילד לבן ושמן" שאינו נכלל באלבום, אחריו – "קוקה ג'ינה טינה", "אין אפאחד" ו – "רוקנרול".

ימי הקורונה עשו בעצם טוב לשי, באשר הוא לקח את החומרים שלו והחל אט אט ללקטם לכדי אלבום, את השכבה המלודית והביטים הספיגו למילותיו שמות כנמרוד גולדבפרב, עומר שפריר וטל יוגב. התוצאה הסופית היא אלבום הכולל 13 רצועות של טקסטים אישיים, ישירים ואמיצים. שי מביא סיפורים לא קלים על מסלול חייו של ילד ונער צעיר העושה את דרכו כמעט לבד ומצליח להתמודד בנחישות על האמת שלו, הדרך שלו ולא נרתע לרגע. שפו ענקי!!!

חשוב

כך שי עם יציאת האלבום – "הרבה עבודה וצלילה לתוך הנפש הרגש והמחשבה הושקעה ביצירה הזאת, מקווה שתהנו. קשה להסביר במילים מה הסברתי במילים, הייתי כזה עצבני ועצוב לפני שהצלחתי להרכיב את האלבום הזה, אני שמח שמצאתי מה לעשות עם כל מה שעברתי בחיים, כמו שחבר שלי עטר אמר פעם ״כל החרא שעברתי תולה כמו מדליה״. זה אלבום בשביל כולם ובמיוחד בשביל כל מי שאמרו לו שהוא ילד דפוק. תודה רבה והאזנה נעימה"

 

שי טרא ליטמן יחגוג את השקת האלבום במופע חגיגי שיתקיים בתאריך 31 בינואר במועדון בארבי, בואו.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d