חדשות הסצנהחדשות מקומיות
כולל וידאו

הבימה מציג – אמנים וזמרים מצדיעים לאבי נשר

התיאטרון הלאומי הבימה במופע הצדעה מוסיקלי מיוחד לבמאי הקולנוע אבי נשר לרגל יציאת סרטו החדש 'תמונת הניצחון', היינו שם

בצהרי יום שישי התקיים בתיאטרון הלאומי הבימה אירוע הצדעה לבמאי הקולנוע אבי נשר לכבוד יציאת סרטו האחרון "תמונת הניצחון". האירוע נערך במסגרת סדרת אירועי מחווה והערכה שמקיים התיאטרון, ביניהם נערכו אירועים לכבודם של השחקן חיים טופול, הסופר וההומוריסט אפרים קישון, המלחינים דובי זלצר ודן אלמגור.

סרטו החדש של אבי נשר – "תמונת הניצחון" שיצא לאקרנים לפני חודש מבוסס על סיפורים אמיתיים מתוך הקרב על ניצנים במלחמת העצמאות, העלילה מתרחשת בסוף שנת 1947. עיתונאי מצרי צעיר, מוחמד חסנין הייכל (אמיר ח'ורי), מתלווה אל כוח מתנדבים מצרי היוצא לסייע לערביי פלשתינה, כבמאי של סרט תעמולה כדי לתעד "תמונת ניצחון" של הצבא המצרי. הם מתמקמים בכפר שלמרגלותיו שוכן קיבוץ ניצנים, בו חבריו ביחד עם מחלקה מחטיבת גבעתי נערכים להגנה. בעוד שני הצדדים קרובים מתמיד לעימות אלים, את עינו צדה דמות נשית, מירה בן-ארי (ג'וי ריגר), אשר מסרבת להתפנות מהקיבוץ הנצור. שחקנים נוספים הנוטלים חלק בסרט הם אלישע בנאי, משי קליינשטיין, אליאנה תדהר, ועוד שורה מכובדת של שחקנים ישראלים צעירים.

במהלך אירוע המחווה שהתקיים אתמול בתיאטרון במעמדו של שר התרבות והספורט חילי טרופר מנכ"ל הבימה נעם סמל והמנהל האמנותי משה קפטן, ובהנחייתו של יואב גינאי, נטלו חלק על הבמה השחקנים, הזמרים, האמנים ואנשי עולם התרבות – אדיר מילר, רותם אבוהב, מיה דגן, סי היימן, אפרת גוש, ריקי גל, טוביה צפיר, אניה בוקשטיין, גורי אלפי, נתן גושן, יזהר אשדות, אלישע בנאי, משי קליינשטיין, ג'וי ריגר, אליענה תדהר, לירז צ'רכי, נטע גרטי, נלי תגר, דורי בן זאב, ענת עצמון, מאיר סוויסה, גילת אנקורי, אלי גורנשטיין, לירון נירגד, יוריק בן דוד.

אמנים וזמרים מצדיעים לאבי נשר. צילום מוטי קמחי
אמנים וזמרים מצדיעים לאבי נשר. צילום מוטי קמחי

מנכ"ל הבימה נעם סמל ציין כי  – "רעיון ההצדעה לגיבורי התרבות של מדינת ישראל כלול במורשת של התיאטרון הלאומי. אבי נשר הוא ללא ספק מהיוצרים הקולנועיים החשובים בקולנוע הישראלי לדורותיו וכיאה לכך – הבימה בחרה לציין מורשתו הקולנועית והמוזיקלית של סרטיו כחלק מסדרת הצדעות לקהל התיאטרון."

תמונות מתוך אירוע המחווה. צילום מוטי קמחי.

מוטי קמחי

צלם עיתונות עוד מהימים שבאמת קראו כאן עיתונים מנייר, נקבו בשם של עיתון, מוטי היה צלם במערכת, בעצם בשטח. מוטי גם שרוף על מוזיקה טובה, אולדסקול ישראלי של המאה שעברה, רוק, ג'אז, דברים טובים. מעת לעת כשהוא לא מוזעק לצלם אסיפת בחירות או הפגנה הוא מוצא את הזמנן להביא עבורנו מטעמי צילום מהופעות.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: