חדשות הסצנהחדשות מקומיות
כולל וידאו

היצירות, היוצרים והמבצעים הכי מושמעים השנה

אקו"ם מפרסמת את נתוני מערכת AcumOnAir המנטרת עשרות תחנות רדיו בארץ

אחרי פרסום תוצאות הניטור של פלטפורמות הסטרימינג הגדולות ברשת – יוטיוב וספוטיפיי מגיע תורן של עשרות תחנות הרדיו בארץ, מנתוני מערכת AcumOnAir המנטרת עשרות תחנות רדיו בארץ עולה התמונה הבאה:

"סיבת הסיבות" של ישי ריבו הוא השיר הישראלי המושמע ביותר בשנת 2021. "בית משוגעים" בביצועו של רן דנקר במקום השני והשיר "מי לא יבוא" בביצועם המשותף של אברהם טל ובניה ברבי הגיע למקום השלישי.

קרן פלס היא היוצרת המושמעת ביותר ברשימת היוצרות המושמעות. חנן בן ארי ורביב כנר עם 3 שירים (כל אחד) ברשימת ה-20 המושמעים ביותר. אבי אוחיון הוא המחבר והמלחין המושמע ביותר – שנה שלישית ברציפות! מתן דרור המעבד המוסיקלי המושמע ביותר

עברית שפה יפה

לראשונה מזה שנים, המוסיקה הישראלית מהווה 65% מתוך כלל ההשמעות ברדיו (עלייה של 5% מאז תחילת הקורונה). 17 מתוך 20 השירים המושמעים ביותר השנה בתחנות הרדיו הארציות (תאגיד כאן וגלגל"צ) הם שירים בעברית או של יוצרים ישראלים.

20 השירים הישראלים המושמעים ביותר

1 סיבת הסיבות ישי ריבו
2 בית משוגעים רן דנקר
3 מי לא יבוא אברהם טל ובניה ברבי
4 רוצה שלום רביב כנר
5 חולם כמו יוסף חנן בן ארי
6 אפס מאמץ סטטיק ובן אל, נטע ברזילי
7 הולכת איתך נרקיס
8 יהלום אגם בוחבוט
9 אם תרצי חנן בן ארי
10 יהלומים נועה קירל
11 טרילילי טרללה נועה קירל, אילן פלד והשפגאט
12 השמים נעולים דולי ופן, עברי לידר, אלה לי ואיתי פלד
13 ככה מיום ליום עידן רייכל
14 מועבט עדן בן זקן ואיתי גלו
15 שבוע טוב אברהם טל
16 מקום לשנינו עידן עמדי ומאלו
17 רסיסים רביב כנר
18 נשלים את הכל רביב כנר
19 אמן על הילדים חנן בן ארי
20 ג'וני בר צברי

 

הנתונים מתבססים על ניטורן של תחנות הרדיו הבאות 

  • תאגיד השידור כאן – כאן תרבות, כאן ב, כאן ג, כאן 88, כאן רקע, כאן מורשת.
  • גלי צה"ל – גל"צ, גלגל"צ.
  • רדיו אזורי – אמצע הדרך, אקו 99, גלי ישראל, רדיו דרום, קול הים האדום, רדיו חיפה, רדיו חם אש, רדיו ירושלים, רדיו לב המדינה, רדיו ללא הפסקה, צפון ללא הפסקה, קול ברמה, קול חי, קול חי מיוזיק, קול רגע, רדיוס, רדיו תל אביב, קול פליי, התחנה, רדיוס נוסטלגי.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: