סיקור הופעות
כולל וידאו

הגר יפת כבשה את רדינג 3

הגר יפת, הכוכבת מגדרה, כבשה את המועדון התל אביבי ושבתה את הקהל, היינו שם.

בדיוק לפני ארבע שנים הופיעה הכותרת הבאה במקומון של המושבה גדרה – "הגר יפת הרימה את המסך של הכוכב הבא לאירוויזיון". באותה עת הגר הייתה תלמידת תיכון בת 17 מגדרה הפריפריאלית שבסך הכל אוהבת לשיר. אמנם את השלבים הבאים בתכנית הריאליטי היא לא צלחה אך את הכישרון הטמון בה קלטו מיד במשרד ניהול האמנים "שרית הפקות" שם הוחתמה במקביל לגיוסה לשירות חובה בצבא שלחלוטין לא עבר דרך צוות או להקה צבאית.

להפוך לכוכב\ת

בשרית הפקות כבר הספיקו לחבר אותה עם אנשי מקצוע בתחום הפזמונאות ההלחנה וההפקה המוזיקלית והגר כבר יכלה להשיל מעליה את ביצועי המחווה "קאברים" לשירים של אחרים, ביניהם גם הגרסה הנשית שלה בעברית ובספרדית ל"ג'וני" של בר צברי. היא כבר עושה את דרכה ככוכבת הצומחת כאן אל תוך הפופ הישראלי בעל צבעי הים תיכון העכשווי ועוד נגיע לכך בהמשך…

ובתכלס לאן אני חותר? אמש, מוצאי שבת, קצת לפני השעה עשר וחצי בלילה, מאות נערות ונערים בני השכבה שציינתי קודם, ממלאים את הרחבה לפני הבמה במועדון רדינג 3 בנמל תל אביב, הנגנים פותחים באינטרו צבעוני, האורות מהבהבים, הוי ארט ססגוני ולקול תשואות הקהל ונצנוצי הסמאטרפונים הגר יפת עולה לבמה כדי לכבוש את הערב.

הגר יפת ברדינג 3. צילום יובל אראל
הגר יפת ברדינג 3. צילום יובל אראל
הגר יפת ברדינג 3. צילום יובל אראל
הגר יפת ברדינג 3. צילום יובל אראל

כוכבת השטח

למן הרגע הראשון שהיא פתחה את פיה לשיר, הבנתי, הגר היא פרפורמרית מלידה, או כמו שאומרים את זה – יש לה את זה, אקס פאקטור שמקס פקטור, לא משנה הכינוי, היא כוכבת שטח, יודעת ללהטט עם הקהל שהוא מצידו יודע לשיר בגרון ניחר את כל מילות כל השירים שהחלו עם הלהיט שלה "חיכיתי לך"…

במהלך המופע בצעה הגר יפת הן משיריה שכבר תפסו מקום מצוין בפלטפורמות הדיגיטליות והן כמה גרסאות מחווה לשירים מוכרים, ביניהם כמובן השיר אותו בצעה בתחרות הריאליטי, זה שעידן רייכל כתב לזהבה בן, גם ג'וני של בר צברי היה בפיה והוא נשמע לא פחות לוהט מהגרסה הגברית.

הכנסת אורחים

אבל כשאמן צעיר, מאוד אפילו, עולה לבמה במועדון רדינג, הוא לא עושה זאת לבד, אחד הקטעים זה האירוח, וגם הגר אירחה על הבמה שלה אורחים, הראשונה – מור רביעי, אותה ראינו במעמד ממש דומה במועדון זאפה בהרצליה בתחילת הקיץ, האמת האווירה הייתה די דומה, אותו להט על הבמה ואותו להט בקהל, השתיים בצעו יחדיו את השיר "מחזיק לי את היד" שכתב והלחין עדן חסון. הגר הותירה את ההרכב והבמה למור שהמשיכה עם שניים מלהיטיה שאף אותם הקהל שר בגרון ניחר תוך הנפת הסמאטרפונים.

הגר יפת ומור רביעי ברדינג 3. צילום יובל אראל
הגר יפת ומור רביעי ברדינג 3. צילום יובל אראל
הגר יפת ועילאי אלמקייס ברדינג 3. צילום יובל אראל
הגר יפת ועילאי אלמקייס ברדינג 3. צילום יובל אראל

האורח הבא של הגר על הבמה היה עילאי אלמקייס, אף הוא הפתעת ריאליטי מוזיקלי שכיכב בגרסה שלו עם השיר המיתולוגי כמעט של מרגלית "מרגול" צנעני – אי ירוק מפלסטיק לפני חודשיים מול צוות השיפוט של התכנית "אקס פאקטור" מותיר את מרגול מתמוגגת מהנאה.

הגר המשיכה עם עוד שניים מהלהיטים שלה – "לא נגמר" שכתבו והלחינו תמר יהלומי ואליה רוסליו, "שום בצל" ואחרי אמירת תודות המועדון הפך למועדון ימתיכוני אמיתי עם מחרוזות חפלאיות.

כשסיכמנו בינינו לבין עצמנו את הערב והמופע אמרנו – אכן הגר יפת היא זמרת של השטח ופרפורמרית שמרימה את הקהל שלה, הוא מצידו אוהב אותה ללא תנאים!

לחצו לצפייה בגלריית התמונות המלאה

רגעים של צלילים

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: