חדשות בינלאומיותחדשות הסצנהמוזיקה בצל מגיפת הקורונה

גל הקורונה באירופה משפיע על עולם התרבות וההופעות

מועדוני הלילה בברלין ייאלצו להוריד את תפוסת הקהל שלהם ל-50% החל מהיום בעקבות עלייה במקרי הקורונה. גם שאר המקומות מורידים פרופיל, כל הפרטים

בעוד בישראל ובמיוחד בתל אביב עולם התרבות ממשיך את פעילותו לצד הנחיות הצגת תו ירוק או תוצאות בדיקה מהירה ועטית מסכות במהלך שהייה במקום סגור, באירופה הסיפור שונה לחלוטין.

כך מטפלים בגל הקורונה החדש באירופה – בגרמניה הוחלט על הורדה של תפוסת קהל במועדונים ובארים לחצי. זאת לצד הצגת תוצאות בדיקה שלילית עם הכניסה למועדונים. בלי קשר אם מדובר במחלימים או מי שחוסן פעמים. המגבלות יישארו בתוקף עד לתאריך 19 בדצמבר, כאשר הן יוערכו מחדש.

ומה קורה בשאר חלקי אירופה?

אחרי שבמדינת בוואריה נתנה הוראה להוריד לרבע את כמות הקהל באירועי תרבות נתנה כעת הוראה חדשה לסגור לחלוטין את המועדונים והבארים למשך שלושה שבועות.

בוינה, כל ההופעות מבוטלות כעת לפחות עד 13 בדצמבר, לאחר שאוסטריה הטילה סגר כדי להתמודד עם עלייה במקרי קורונה.

במינכן, עדיין מתקיימות הופעות אך הכניסה אליהן מוגבלת רק למחוסנים או למחלימים שעליהם להציג הוכחה לבדיקת קורונה שלילית ולעטות מסכה במהלך השהייה במבנה.

לעומת זאת במילאנו, איטליה, אין הגבלות על כמות הקהל במועדונים ותיאטראות וגם אין דרישה לריחוק חברתי, אולם קיימת חובת הצגת אישור על חיסון.

לאחרונה נכנס לתוקף סגר חלקי של שלושה שבועות גם בהולנד, כאשר מועדונים ומקומות בילוי נסגרים מוקדם מהרגיל.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: