סיקור הופעות
כולל וידאו

הבילגויאדה בבית היוצר

פסטיבל יום ההולדת של יובל בילגוראי ושלל אורחים בבית היוצר בנמל תל אביב - קרנבל

הבילגויאדה של יובל בילגוראי אקא בילגו התחילה אצלי בהודעה שקיבלתי על ההופעה הקרב ובאה ב-"בית היוצר" בנמל ת"א, שוב תהיתי לעצמי "בילגו" מי זה? ושב חשבתי לעצמי "כמה מגניב! אמן שאינני מכיר", וכאילו הקוסמוס שולח לי מסר למה מחכה לי בתכנית של מיכל אסולין ב-88 "פנינה שחורה", את הביצוע המעולה של "גרביים" של ההרכב "סלט גרוב" בו הם מארחים את בילגו ושמחתי עד השמיים!!! יששששש היפ-הופ ישראלי!! הפייבוריט שלי 😍 וזה עדיין לא הכין אותי להפתעות שחיכו לי במוצ"ש האחרון בנמל ת"א.

הגעתי למופע בפתיחת הדלתות וקהל המעריצים החל להתקהל ולהתקבץ ב-"בית היוצר" בנמל, אני חיפשתי את הפלייליסט והתחלתי להבין איזה קרנבל מחכה לי. אז בילגו, בכבודו ובעצמו, הסביר לי שזה לא המופע רק שלו, הוא עולה בהמשך וישנם מספר מופעי חימום לפניו, רק שם נפל לי האסימון לאן הגעתי. ההפתעות המשיכו כשחיפשתי את הבר לקנות לי בירה צוננת ובילגו הסביר כי ישנם קשיים כרגע בהגשת משקאות, אך אם אני מעוניין בערק בטעמים של נותני החסות של בילגו  "מחייה 13", השתייה מוגשת אצלו בבגאז' הרכב, שוב, האסימון המשיך להשתלשל לו מטה ויצאנו לרכב לסיבוב דרינקים עם בילגו.

האסימון נפל בבום גדול כשעלה האמן הראשון של הערב גל חריטן, שהשאיר בי חותם עמוק! עוד יוצר שאני צופה לו גדולות!! ההתפלפלות שלו עם המילים, ואני כאיש של מילים, פשוט חישמלה לי את המוח, הטקסטים שנונים, ההגשה כ"כ נעימה ואיכותית, רק גל, גיטרה קלאסית בפריטות נעימות שהמילים החזקות של גל מהדהדות בהן, שר את השירים, "באג אלפיים", "פותחן", "‏קפוצ׳ינו" ו-"סוס על הליכון". גל מדהים! מחכה להופעה סולו שלו, אני הראשון שאתייצב.

אחריו עלה ובא יותם פור, שהתיישב על כסא הבר מול הקהל, התנצל קלות על שלא ביצע זמן רב מול קהל ושנסלח לו אם יתרגש טיפה, הקהל האוהב הגיב במחיאות כפיים, יותם פור החל לנגן על הגיטרה הקלאסית שלו רוק קלאסי עדיין, עמוק מרגש ונוגע ללב . יותם שר על האושר שכולנו במרדף אחריו, ואת מישנתו שאם צעק את זה מבפנים זה יפתח לנו את הלב בשיר "פותח את הלב" יותם המשיך ואחריו עלתה ובאה הראפרית העולה הדר פרגון מלווה בצמד הרקדניות החושניות Alpha Bitch והשלישייה הזו הרימה את הבמה, הקהל וכל "בית היוצר" עם השירים "שלא יגמר", "אפס", "סופרפאקיןפרשבליסטיתאלפאליידיבוסית" ו-"שכונה" ולגמרי הכינה את הקרקע ל-"שכונה" שבאה אחריה וסיימה בשיר "מכורה".

אחרי הדר עלה האומן המופלא והמוכשר פצצות Mr aiio lazer שאירח את "קוף הפקות", שהמשיכו את הקרנבל שהתחילה הדר פרגון ברשימת שירים מכובדת משל עצמם, תוך שהם מפזזים בין כלי הנגינה השונים את המופע המחשמל שלהם את השירים, "Lift off", "Sorry", "Dance or die", "Iama do me" , "Dystopian real fantasy, " Late night ואני כבר חשבתי שהם הרימו את המקום לשיא שלו.

כאן המקום לציין, שבילגו היה זה שהציג ונפרד מהאמנים שהוזכרו לעיל' ובתום כל הכרזה על האומן הבא, הוא דאג להסכיר לכולם שהבר אצלו בבאגז מ/בית היוצר של נותני החסות של בילגו "מחייה 13", וכאן המקום להזכיר, שבתום המופע של Mr aiio lazer, בר המשקאות נסגר. כששאלתי את בילגו לפשר הדבר, זה הסביר שעכשיו הגיע הרגע שלו ושהבר יפתח מחדש רק לאחר מכן. עדיין לא הייתי מוכן לפיק של הקרנבל שחוויתי, כי 2 דקות לאחר ששוחחתי עם בילגו, נכנסה ובאה שיירה ארוכה של כל בילגו והשליחים שמנו עשרה אומנים, אליהם הצטרפה להקה של חמישה מתופפים בשם המתופפים "בטוקדה אמזונס" , מצויידים במיטב כלי הקשה, פעמונים, תופים, חלילים ועוד כשעל כל התזמורת מנצח מי אם לו בילגו הגדול, אז הבנתי ממש באיזה קרנבל הזדמנן לי להיות. כשבילגו מנצח על התזמורת המפוארת שזה עתה עלתה לבמה, התחילו כל החבורה בשיר "אני רק השליח". לא רק אותי ואת הקהל בילגו המשיך להפתיע, אפילו את להקתו הוא הפתיע בשיר קאבר, והשיא היה שלהקת השליחים ניגנה תוך שהם מביטים במבטים משתאים האחד לשני כלא מבינים מה קורה פה, עד שבילגו עצר את הכל והסביר שכרגע הוא אילתר פתיחה חדשה לשיר חדש והלהקה הייתה בהלם, היה מצחיק ביותר קצב ההפתעות של בילגו.

בשירו השישי העלה בילגו את כל האומנים שהתארחו ב"בית היוצר" באותו הערב, בלי שנעשתה חזרה משותפת אחת של כולם יחד, היה מ-ד-ה-י-ם!! שיא הרגש והאהבה של הערב הזה היה כשבילגו סיפר כמה הוא מתרגש להיות מוקף באנשים שאוהבים אותו כ"כ, ואם לא האמנתם למילותיו, לא יכולתם שלהתעלם מדמעות ההתרגשות שהציפו את עיניו. את סוף ההופעה סיים בילגו בשיר "אין על מי לסמוך" , תוך שבילגו מבקש מהקהל לעצום את עיניו, ירד אל הקהל, הוא לבדו, מתוך הקהל עם גיטרה אקוסטית נתן ביצוע מרהיב לשיר "אין על מי לסמוך" יחד עם הקהל האוהד.  מייד בסוף ההופעה הוציאו לבילגו עוגיות ועוגה גדולה בצורתו – בצורה של הפרצוף של בילגו וכולם שרו לו יומולדת שמח וחגגו יחד עם בילגו את יום הולדתו את הקרנבל שהרים.

היה  🔥🔥🔥🔥🔥

רגעים מתוך האירוע

שי שיר

שי שיר וטלי ספיר: הוא: איש חינוך בכל רמ"ח אבריו, שהמוזיקה מהווה מרכיב מרכזי בחייו. היא: ביום מנהלת רישוי במשרד אדריכלים ובשאר הזמן תופרת, יוצרת וכותבת. ביחד: הם ההורים של אלה ורותם ויחד איתן חיים ונושמים הופעות ומוזיקה.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: