פס קול שבועי

פס קול שבועי 16.11.2021

שבעה שירים שנעים כאן במהלך השבוע, האזנה

נומקה – אבן בנעל

בדרך לאלבום חדש אשר יצא בקיץ בסיוע מועצת מפעל הפיס לתרבות ואמנות מוציאה המוזיקאית נועם סדן המוכרת בטייטל נומקה את הסנונית הראשונה – "אבן בנעל", נומקה כתבה והלחינה את השיר בהפקה משותפת עם יונתן קורן שגם מנגן בגיטרות.

כך נומקה על השיר החדש – "היום אני יודעת ששמרתי על עצמי. מגיל צעיר מאוד הזוגיות הייתה כמו סם שצרכתי כדי לחיות. על בסיס התחושה המשכרת שאני ״הדבר הכי טוב שקרה למישהו״ יכולתי לפתח היקשרות רגשית, ואפילו (לתקופה מוגבלת) רומנטית. אחרי תהליך ארוך וטיפול, נגמלתי, ממש כך, כמו כל גמילה מהרגלים רעים. נגמלתי מוויתור עצמי, מחוסר אמונה, מפשרה, מהתקרבנות. הפסקתי לחפש להיות ״הדבר הכי טוב שקרה למישהו״ והתחלתי לחפש את הזוגיות שהיא הדבר הכי טוב שקרה לי."

 

עלמה גוב – מאוחר מידי

רק בת 20 וכבר משיקה אלבום בכורה. עלמה גוב, מוזיקאית, זמרת וכותבת שירים השיקה לפני ימים מספר אלבום אי.פי בכורה הכולל שבעה שירים פרי עטה הנעים בין סגנונות הפולק, הג'אז ומוזיקה הישראלית. "מאוחר מידי" הוא שם האלבום ושיר הנושא הפותח אותו, השיר זכה לקליפ ומשוחרר באופן עצמאי להאזנה.

 

כך עלמה על השיר החדש והאלבום – "מאוחר מידי הוא השיר האהוב עליי מבין כל השירים שכתבתי. הוא נכתב לפני כמה שנים בעשר דקות ברגע אמיתי של עצב. הוא הצצה למחשבות שלי, ומבחינתי הוא תקווה קטנה שבסוף אנחנו נמצא מקום אחר, מקום שבו נוכל להתחיל מהתחלה ולשיר את כל מה שלא הצלחנו לדבר. הוא השיר הראשון באי-פי שהוצאתי ביום שישי"

 

רותם לביב – חלום קטן

הסנונית הראשונה מתוך האלבום השני של המוזיקאית רותם לביב – "חלום קטן" אשר נכתב הולחן ומבוצע בידי רותם בהפקתו המוזיקלית של עדי רותם.

כך רותם על השיר החדש – "הסינגל החדש, "חלום קטן" עוסק בתחושת ההחמצה שלעיתים עוברת לנו בראש ובלב. היא יכולה להגיע בעקבות אהבה שלא צלחה, עבודה שפספסנו, רגע קטן שלא הספקנו לחוות כמו שרצינו. לפעמים תחושת ההחמצה נשארת איתנו, מלווה אותנו כמו צל ולעיתים היא מגיעה לכמה שניות ונעלמת. לא משנה בעקבות מה היא ומה המינון שלה אנחנו צריכים לזכור שהכל ניתן לשינוי, צריך פשוט לחיות כל רגע בחיים"

 

תמר יהלומי – המסיבות הכי טובות

שמה של תמר יהלומי נישא כאחת הכותבות הפוריות ביותר בתחום הפזמונאות הישראלית הימתיכונית העכשווית, להיטים רבים שאתם.ן מכירים.ות נכתבו על ידה. כעת היא עושה את צעדיה כמבצעת ופוסעת אל קדמת הבמה. השיר "המסיבות הכי טובות" שהיא כתבה יחד עם שותפה ליצירה יונתן קלימי הולחן והופק מוזיקלית על ידיהם, כשהאזנתי לשיר לא יכולתי שלא לחשוב על השיר שהשיקה לפני חודשיים בלבד חברתה הטובה שרית חדד שהוקדש לאהבה שביניהן. כך גם השיר החדש של תמר מוקדש לאהבה המביאה ויתור על חיי לילה לטובת הקשר.

 

איה כורם – יונתן שפירא 2022

הזמרת והיוצרת איה כורם נענית לאתגר הטיקטוק במסגרתו שירה המיתולוגי "יונתן שפירא" זכה לתחייה מחודשת עם יותר מ3,000 סרטונים. איה כורם נענתה לאתגר ופתחה בתגובה חשבון טיקטוק, שצבר מעל 2 מיליון צפיות ו130,000 לייקים בתוך שבוע בלבד. כעת היא מגישה גרסה חדשה בעיבוד עכשווי לשיר המיתולוגי. כזכור, לאורך מספר שנים, איה כורם נאלצה לקחת הפסקה כפויה מיצירה, עקב סכסוך עם חברת התקליטים ״עננה״, איתה הוציאה את שיריה המצליחים ביותר. בימים אלו עובדת איה הקלטות מחודשות ללהיטים הגדולים משני האלבומים הראשונים שלה, במטרה להשיב לעצמה את הבעלות עליהם – ביניהם ״שיר אהבה פשוט״, ״קיץ״, ״קליפה״, ״אל תאמיני״ וכמובן – ״יונתן שפירא״ אשר יוצא כעת עוד לפני סיום העבודות על האלבומים במיוחד בעקבות אתגר הטיקטוק וההצלחה המתחדשת. עם איה עבד על השירים בן זוגה אדם בן אמיתי.

כך איה על השיר המתחדש  – "האלבום הראשון שלי תמיד היה עניין מורכב מאוד בשבילי. בשביל כל שאר העולם – זה היה פשוט מאוד: אוהבים את זה או שונאים את זה, וזהו, בגדול. אני תמיד נשארתי עם תחושה קצת חמוצה שהוא הצליח למרות שאני זו שכתבתי, הלחנתי ושרתי את כל השירים, ולא בגלל.  לא ממש הכרתי את הבחורה הזו שאנשים שמעו באלבום וגם לא הייתי לגמרי בטוחה שאני והיא נסתדר. היא הייתה מאופרת מוגזם ולבושה מוגזם, צוחקת קצת יותר מדי חזק מבדיחות של מפורסמים אחרים. היא הייתה זמרת מצליחה ואני? אני הייתי אני. אבל מתחת להכל היו השירים וזה מה שחשוב, לא? רק שהם כבר לא היו שלי. השירים שכתבתי על הבנים שאהבתי, על הרגעים שבהם הייתי חלשה, על כל מה ששימח אותי, העליב אותי, הצחיק אותי, השירים שהגדרתי את עצמי דרכם, כבר היו שייכים למישהו אחר. לא מעט שנים אני מסתובבת עם תכנית סודית ביני לבין עצמי להקליט אותם מחדש, כדי להיות הבעלים הבלעדית שלהם (כן כן, עוד לפני טיילור סוויפט) וזה אולי קצת משונה לשיר בגיל 42 תיכף שירים שכתבתי בגיל 24 ו25, אבל מתחת לכל העטיפות, השירים האלה הם חלק ממני ואני אוהבת אותם וגאה בהם. אני רוצה להוריש אותם יום אחד לבת שלי. לא ידענו מתי אנחנו רוצים להתחיל לעבוד על הפרוייקט המוזר הזה, אבל כמו בכל החלטה גדולה, היקום כבר החליט בשבילי. ״יונתן שפירא״ הפך בשבועות האחרונים ללהיט טיקטוק. מצחיק, אני יודעת. ילדים בכיתה ה׳ שלא שמעו עלי בחיים מזמזמים ״תעשה לי ילדים״, ככה שזה היה די מתבקש שאדם ואני נכנס לאולפן וסוף סוף נתחיל. על הדרך גם נתנו לשירים עטיפה עדכנית יותר, כזו שמרגישה לי כמו עצמי ולא כמו אף אחת אחרת. זו גם ההזדמנות להודות לאורי זך, המפיק המוזיקלי המוכשר של שני האלבומים הראשונים שלי, שהפך אותי לכוכבת. לא שוכחת לך את זה, אורי. עכשיו קבלו אותו. יונתן שפירא *שלי*. סוף סוף."

את הגרסה החדשה בביצוע לייב תוכלו לשמוע בהופעה שתתקיים במרכז ענב בתל אביב בתאריך 13 בינואר 2022.

 

דיקלה – לא מתנצלת

והיא באמת לא מתנצלת, מי שעקב אחרי דיקלה במסגרת סדרת הדוקו ריאליטי "יס מן" יודע בוודאי שהיא עבדה בעת האחרונה על שיר חדש, הקהל החליט ללכת על זה ויצר תהודה גדולה ברשת, דיקלה לא נותרה אילמת לכך והסכימה לשחרר את השיר "לא מתנצלת" שהיא כתבה את מילותיו ואת הלחן יצרה במשותף עם עידו אוחיון שגם הפיק מוזיקלית. אפילו ללא וידאו קליפ, רק לרצות את הקהל. בלי להתנצל על כלום…

כך דיקלה עם שחרור השיר ברשתות – "שיגעתם אותי ואתם יודעים שאני טיפוס מרצה😜 (עלק) כל מי שצופה בסידרה יס מן, נחשף לשיר חדש שניסיתי לעבוד עליו. מפה לשם יצרתם הדף של ביקוש להגיע אליו, אז הנה הוא כאן, רק בשבילכם."

 

האחיות ג'משיד – בידיים שלך

האחיות ג'משיד, שי-לי (שירה וגיטרה) ועדן (שירה וצ'לו), הן צמד אחיות מוסיקאיות יוצרות מירושלים המבצעות יחד חומרים מקוריים בעברית אותן כותבת שי-לי. באופן אישי פגשתי בהן לראשונה תחת עץ מצל בפסטיבל יערות מנשה לפני שנים רבות…

בימים אלו עומדות האחיות להשיק את אלבומן השני בהפקתו המוזיקלית של רועי חרמון בעוד יומיים, אשר יקרא שמו – "אלף שמשות". מתוך האלבום משיקות עתה האחיות את שיר האהבה "בידיים שלך" לקראת מופע ההשקה החגיגי והמשולש שיחל בתאריך 25 בנובמבר בתחנת רוח בטבעון, ימשיך בתאריך 30 לנובמבר במרכז ענב בתל אביב ויחתם בתאריך 7 בדצמבר בצוללת צהובה בירושלים.

כך האחיות על השיר החדש – "בידיים שלך מדבר על אהבה ועל כמה יפה להתמסר אליה מכל הלב 🙂 אנשים מופלאים יצרו את השיר והקליפ שלפניכם: רועי חרמון על ההפקה המטריפה, עידו כהן על הצילום והעריכה היפה, גל זוסמונוביץ' בריקוד וכוריאוגרפיה מהממת. תודה לכולכם. מתרגשות על כל פליי שיהיה פה וכמובן מזמינות אתכם.ן לשתף את השיר הלאה. יא אללה, "בידיים שלך" סוף סוף בידיים שלכם"

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: