חדשות הסצנהחדשות מקומיות
כולל וידאו

החגיגה של אמ"י

טקס הענקת פרסים של אמ"י הפך לחגיגה מוזיקלית, היינו שם

אמש נערך בהיכל התרבות פתח תקווה טקס הענקת פרסי מפעל חיים של ארגון אמני ישראל – אמ"י, האירוע התקיים בשיתוף עיריית פ"ת, אשכולות, אקו"ם והפי״ל אחרי הפוגה של שנת הקורונה, 22 אמנים זכו בפרס מפעל חיים – שלמה ארצי (ממייסדי אמ"י), חבורת "זהו זה" (אבי קושניר, גידי גוב, דב גליקמן, מוני מושונוב, ושלמה בראבא), גברי בנאי, דני סנדרסון, חיים משה, יונה אליאן, מלכה חג'בי, שימי תבורי, שלומית אהרון, שרה כהן, ג'וליאן שגראן, יעקב שפירו, איל באיער, בלהה מס, מנשה לב רן, רפי טילור. המפיקים משה אדרי וטמירה ירדני זכו בפרס מיוחד על תרומתם לתרבות הישראלית.

הענקת פרס מפעל חיים לשלמה ארצי. צילום שילי אראל
הענקת פרס מפעל חיים לשלמה ארצי. צילום שילי אראל

ארצי, ממייסדי אמ"י קיבל את הפרס מידיהם של שר התרבות חילי טרופר, יו"ר אמ"י היוצא יענקל'ה מנדל, מנכ"ל היכל התרבות פ"ת אריה ימיני ויו"ר ההיכל דליה אוחיון. כמו כן קיבל אות הוקרה מיוחד מידיו של חנן יובל לציון 40 שנה להקמת האיגוד. ארצי הנרגש אמר כי הוא גאה להיות חלק ממשפחת האמנים ומקבלי הפרס, וקרא לאיגוד להמשיך בפועלו ולשמור על אמני ישראל.

שלישיית "הבנאים" – גברי, אורי ובועז. צילום יובל אראל
שלישיית "הבנאים" – גברי, אורי ובועז. צילום יובל אראל

את הפרס למפיקה טמירה ירדני העניק יואב צפיר, ומשה אדרי קיבל את הפרס מידיו של ציון ברוך. על הבמה נרשמו גם איחודים מרגשים של שלישיית "הבנאים" – גברי, אורי ובועז, שביצעו יחד את "זאת שמעל למצופה" (שכתב אחד מחתני הפרס, דני סנדרסון).

את הנופך התימני של הטקס הביאו בני משפחת כהן המורחבת – יזהר, ורדינה, פנחס וחופני שחגגו את זכיית הפרס שהוענק לאמם שרה כהן,  -אשתו של שלמה כהן המנוח – "סולימאן הגדול", אשר זכה אף הוא בחייו לפרס מפעל חיים מטעם אמ"י. בני הזוג נחשבים לחלוצי השירה בציבור בארץ, והפיכתה לחלק מהתרבות הישראלית והקומזיצים שהפכו להווי הישראלי של דור המייסדים. במופעם המשותף במסגרת "חבורת האש" המיתולוגית הרקידו והרימו את מצב רוחם של מאות אלפי ישראלים מקום המדינה ועד ל-2009. שרה היא אימם של האמנים יזהר כהן, חופני כהן, ורדינה כהן ופנחס כהן אשר הגיעו יחדיו לטקס כדי לכבד את האם ואף פצחו בשירה.

האחים כהן - חופני, יזהר, ורדינה ופנחס. צילום שילי אראל
האחים כהן – חופני, יזהר, ורדינה ופנחס. צילום שילי אראל

את הפרס הבא, אף הוא פרס מפעל חיים העניקו למלכה חג'בי – רקדנית, זמרת וכוריאוגרפית. הרוקדת ומופיעה מזה למעלה מ-50 שנה. סולנית בלהקת המחול ענבל, כוריאוגרפית ומדריכת להקות פולקלור.

הענקת פרס מפעל חיים למלכה חג'בי. צילום יובל אראל
הענקת פרס מפעל חיים למלכה חג'בי. צילום יובל אראל
מלכה חג'בי ואילנה כהן, כלות פרסי מפעל חיים. צילום יובל אראל
מלכה חג'בי ואילנה כהן, כלות פרסי מפעל חיים. צילום יובל אראל

שני זמרים נוספים בני תימן שזכו אמש בפרסי מפעל חיים מטעם אמ"י הראשון שימי תבורי   הנמנה על דור מייסדי הזמר המזרחי והים תיכוני. אשר שירתו הטביעה חותם על הזמר הישראלי. לצד תארים וזכיות רבות ישנם לזכותו  להיטי ענק  דוגמת – "לילה בלי כוכב", "אתמול היית שונה", "עוד סיפור אחד של אהבה" ורבים צרובים בפסקול הישראלי ונשמעים בכל בית בישראל.

הנעקת פרס מפעל חיים לשימי תבורי. צילום יובל אראל
הנעקת פרס מפעל חיים לשימי תבורי. צילום יובל אראל
חיים משה, חתן פרס מפעל חיים. צילום יובל אראל
חיים משה, חתן פרס מפעל חיים. צילום יובל אראל

את החותם התימני בטקס חתם הזמר חיים משה, מאבות המוסיקה המזרחית בישראל, אשר בין שיריו – "נשבע" "כל נדרי" "הקולות של פיראוס" "התמונות שבאלבום" "אהבת חיי" "תן לזמן ללכת" ועוד אשר הפכו לקלאסיקות ישראליות התופסות חלק נכבד בפסקול הישראלי.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהטקס, צילום יובל אראל

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהטקס, צילום שילי אראל

הרגעים הכי שווים בטקס

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: