פס קול שבועי

עברי לידר – תעצרו את העולם

עברי לידר מייסד מלגה לגיטריסטים ומקדיש שיר לזכרו של הגיטריסט המנוח יונתן פריג' - תעצרו את העולם.

בתאריך 31 במאי 2020 הלך לעולמו המוזיקאי והגיטריסט יונתן פריג' לאחר שנאבק במשך שבוע ימים על חייו בעקבות אירוע לבבי שהותירו מחוסר הכרה וללא דופק במשך זמן ארוך. יונתן, בן 42 במותו, הותיר אשה שירלי נוב, בעצמה זמרת, שחקנית ועו"ד, שני ילדים. הוא החל את הקריירה המוזיקלית שלו בשלהי שנות התשעים כאשר הצטרף להרכב רוק של אורלי פרל "ראלי צ'ופר", בהמשך הצטרף יונתן פריג' להרכב הרוק האלטרנטיבי Squid ושנה לאחר מכן להרכב "נובה". יונתן החל ללוות זמרים וזמרות ביניהם מירי מסיקה, איריס פרחי ובהמשך הצטרף להרכב הליווי של הזמר והיוצר עברי לידר, להרכב הנגנים המלווה את הזמרת ריטה ואף הצטרף אל הפרויקט של עידן רייכל ובשנים האחרונות ליווה את שירי מימון. יונתן אף ליווה את יגאל בשן והיה המנהל המוזיקלי של להקת הליווי של יגאל "לייב", הוא גם ניהל מוזיקלית את מופע ההצדעה ליגאל לאחר לכתו בטרם עת.

היום, משיק עברי לידר את השיר – "תעצרו את העולם" אשר נכתב על ידו והולחן יחד עם יונתן וינריך לזכרו של יונתן. את השיר מלווה צעד נוסף של עברי לידר – יסודה של מלגת לימודים לגיטריסטים מצטיינים בבית הספר רימון שמושקת היום יחד עם השיר החדש.

 "תעצרו את העולם אני רוצה לרדת . לא יכול להיות שזה נגמר !"

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: