חדשות הסצנהחדשות מקומיותחדשות רוק

מגביר אור כוכבים – הופעות רוק ותערוכת צילום

ערב חד-פעמי בהאנגר 11 החוגג את תור הזהב של הרוק הישראלי - תערוכת צילומים של צלם הרוק רונן ללנה ו-11 הופעות חיות של אמנים ולהקות על הבמה - אביב גדג', אביתר בנאי, אפרת גוש, ג'ירפות, דנה ברגר, חמי רודנר, ירמי קפלן, כנסיית השכל, מוניקה סקס, עמיר לב, קורין אלאל. בתאריך 8.1.22 בהאנגר 11 נמל ת"א. כל הפרטים

בתאריך 8.1.22 יתקיים בהאנגר 11 תחת השם "מגביר אור כוכבים" ערב שכולו חוויה נדירה לאוהבי הרוק הישראלי. במהלכו תוצג תערוכה רטרוספקטיבית של צלם הרוק רונן ללנה, על הבמה יופיעו בזה אחר זה 11 אמנים ולהקות המוצגים בתערוכה – אביב גדג', אביתר בנאי, אפרת גוש, ג'ירפות, דנה ברגר, חמי רודנר, ירמי קפלן, כנסיית השכל, מוניקה סקס, עמיר לב, קורין אלאל.

שנות התשעים היו עשור של פרץ יצירתי חסר תקדים ברוק הישראלי. את האמנים והלהקות שחוללו את המהפכה המוזיקלית, את הרגעים המרכזיים שלה, לכדה ועיצבה עין המצלמה של רונן ללנה והעניקה לו שפה ודמות. הערב הזה הוא חגיגה של הפרץ הזה ושל השתקפותו בעדשה של ללנה. תערוכת הצילומים תציג את גוף העבודות שלו משנת 1992 עד שנת 2016 – השנה בה צילם את התמונה האחרונה ופרש מצילום בשל מחלת עיניים נדירה.

בתערוכה יוצגו כ-200 תמונות סטילס המתעדות את תקופת הפריחה של הרוק הישראלי. צילומים אייקוניים שהיוו חלק בלתי נפרד מפסקול התקופה, המזוהים עם האמנים והלהקות וחלקם מוכרים כעטיפות אלבומים.

בין האמנים והלהקות שצילומיהם יוצגו בתערוכה: ברי סחרוף, משינה, ענבל פרלמוטר ז"ל, המכשפות, אהובה עוזרי ז"ל, היהודים, הדג נחש, האחים פורטיס, הבילויים, רוקפור, מוקי, שבק ס', רעש, איגי וקסמן, אלג'יר, איפה הילד? יוני בלוך ועוד..

רונן ללנה

רונן ללנה, נולד בתל אביב ב-1966. בשנות ההתבגרות שלו התאהב במוזיקה בכלל ובמוזיקה ישראלית בפרט, והיה מיודד עם מוזיקאים שפעלו באותה תקופה. לאחר השירות הצבאי, ב-1988, נסע לניו יורק להתמחות בצילום אמנותי אצל אמן הצילום היפני מייק נוגאמי, ושימש אסיסטנט שלו במשך שנתיים. עם שובו לישראל, ב-1990, החל לשלב בין הכשרתו המקצועית ובין העניין העמוק שלו במוזיקה הישראלית ובייצוגים החזותיים שלה. רצונו לנסח שפה ויזואלית חדשה לרוק הישראלי ניכר כבר באלבומים הראשונים שעליהם עבד, עמיר לב (עמיר לב) או ״דברים בלחש״ וקח שירים״ (אלבום שירי משוררים שלווה בספר צילומים) של "כנסיית השכל". בעשורים מאז שיתף פעולה עם גדולי אמני הרוק הישראליים ועיצב עבורם לא רק את עטיפות האלבומים שלהם, אלא גם את הדימוי הציבורי שלהם. עבודתו בניסוח השפה הוויזואלית של הרוק התרחבה גם לתחום אוצרות המוזיקה: בשנים 2004-2014 היה המנהל האמנותי של אברקסס וייסד מסורת של הופעות מוזיקליות שלוו בתערוכות מתחלפות.

 

לינק למכירת כרטיסים: https://www.to-mix.co.il/

מחיר כרטיס: 189 ₪ | 8.1.22 מוצ"ש, האנגר 11, נמל ת"א | שעת פתיחת דלתות ותחילת תערוכה 20:00 | תחילת מופע ראשון 21:30

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: