קליפים חדשים

זיו בראשי – יש המון

הזמרת והיוצרת זיו בראשי ZIV משיקה שיר חדש - "יש המון", האזינו

שנה אחרי ששיחררה את השיר הראשון במתוכו – "שמש גדולה", בדרך להשקת אלבום בכורה בשפה העברית אחרי השקות באנגלית, מוציאה היום הזמרת והיוצרת זיו בראשי, או כפי שהיא ממותגת – ZIV, שיר חדש – "יש המון". השיר החדש הנו שיר הפתיחה של האלבום אשר יצא לאור בתאריך 19 בנובמבר בלייבל "חולית".

הן השיר החדש ושאר שירי האלבום מצליחים להפרות שילובי זמן וטכנולוגיה באשר תחושת הלואו פיי הקסומה משתלבת עם הפקה אלקטרונית עכשווית המביאות יחדיו מעין אווירת פולק פסיכדלי.

כך ZIV עם השקת השיר החדש – "נרגשת מתמיד להציג לעולם את הקליפ של ״יש המון״ (לינק בתגובה הראשונה!), השיר הפותח של האלבום שזמין לפרה אורדר מהרגע הזה ממש בחולית. תמיר פיינגולד ודריה ליאור שושני מוכשרים כשדים ובגאונות ומתיקות בנו סביב השיר אטמוספירה שלמה שנעה בין מציאות לחלום. תודה על האומנות היפה שלכם. השיר הזה היה עונג צרוף לחיים שלי מהרגע הראשון שהתיישבתי לכתוב אותו. הייתי לבד בבית ועשיתי שטויות עם עצמי, הסתכלתי על עמדת האולפן ושאלתי אותי ״ממה את מפחדת? גשי״. התיישבתי ליצור בלילה וכשסיימתי בחוץ היה אור יום. הרגשתי שהבית מתמלא בכל האנשים האהובים עלי, שכולם כאן איתי כותבים את השיר הזה ביחד- שגם אם לעיתים יש לחיים טעם לוואי מר ועצוב, אני לא לבד וכל הטוב מוצע לכל אחד ולכל אחת. הוא נמצא ברגעים מפתיעים, כמו קרן שמש חדה על העורף ביום קר, עלה נושר מן העץ ליד הרגל ברחוב. לא בהישגים ובהצלחות נמצא האושר אלא במה שמתקיים סביבנו כל הזמן. ביקשתי לזכור את זה לפעם הבאה שאשאל ״מה הטעם?״- יש טעם ויש אושר ויש אהבה והיא מתקיימת תמיד, וגם אם נשבר הלב מסתמן שהטבע שלו הוא להתאחות ולתת מחדש. החלק השני של השיר הוא ההגשמה של התחושה שתיארתי. רציתי את כל החברים שלי מנגנים סמבה, רציתי את כולם בחדר איתי רוקדים לחיים ולאושר וככה הוא התחיל בבית ונגמר באולפן במושב ״נטעים״ עם קונגוס וקלידים. אני רוצה להודות לכל האנשים שעוזרים לי להגשים את החלום והחיים, בועז מורד המנהל המדהים שלי ולאיתמר וויינר ואסף רחמני מחולית שהשפיעו ושינו את החיים שלי ועוזרים לי להרגיש בית מהרגע הראשון שנפגשנו לפני שלוש שנים כשעבדתי בחולית בתור מוכרת (שרק על השהות בחנות אני יכולה לכתוב ספר). לרם אוריון היקר שהקליט גיטרות כה יפות, לנימשי שעזר לי להפיק ולהגשים את השיר הזה ועוד שירים באלבום, לעומרי כהן, טל משולם וגיא גפן שניגנו את הקרנבל הזה. לאוהד ניסים על המאסטרינג, לתמיר פיינגולד, דריה ליאור שושני, שירי פורסט, תמר פלד ויוסי אולך על הקליפ הזה שהוא יצירה קולנועית בפני עצמה! לבר זוטרא על הכתוביות, לערן קוינט אהובי, לשרה ליימון חברתי הטובה ביותר שעיצבה את העטיפה וחלק נכבד מהאופי שלי, לאמא אבא ולקדוש ברוך הוא. "

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: