פס קול שבועי

פס קול שבועי – נשים שרות

והשבוע מפגש האזנה עם שבע זמרות, שבעה שירים, אהבה, משברים, חלומות, מאוויים, חשיפה, תכנים שראוי להטות אוזן אליהם. סינגלים, קליפים...

יובל דיין – עד שגעגוע יחלוף

הזמרת יובל דיין משיקה שיר חדש ״עד שגעגוע יחלוף״ שאת מילותיו היא כתבה יחד עם אבי אוחיון שגם הלחין בהפקתו המוזיקלית של תומר בירן. השיר החדש הוא דרכה של יובל לסכם פרידה מבן זוג שהיא אהבה מאוד והיו להם תוכניות לעתיד משותף.

כך יובל על השיר החדש – "כמעט שנתיים עם בן-זוג של כמעט בית שבסוף לא נבנה. לא הצלחנו. לא נורא. איחלנו הרבה, ממש את כל הטוב שבעולם. הלב כבר הסתדר, העונות כבר התחלפו. כבר הפסקנו להתחרט, הכל הפך שלם, ואפילו חזרתי לבקר שם ברחוב מבלי פחד להיתקל. אבל כתבתי שיר. ולכתוב שיר זה כמו ללחוץ Pause על הסיטואציה ולהכאיב עם הPlay מתי שרוצים. אז ממחר זה כבר לא רק שלי אני שולחת אותו רחוק אליכם, שיעטוף רגעים. תשמעו, שירים זה דבר חזק. גם אחרי שהכל נגמר הם תמיד ממשיכים.️ ברגעים האלה אני מבינה שזכיתי לעסוק במקצוע הכי טוב בעולם. בזכות המוזיקה אפשר להפוך כל כאב למנגינה יפה. זהו אולי השיר החשוף ביותר שלי."

 

מירי מסיקהשורפים ת’יום

את השיר החדש – "שורפים ת'יום" מירי מסיקה כתבה יחד עם אבי אוחיון שהלחין יחד עם ומתן דרור שגם הפיק מוזיקלית. מדובר בשיר אהבה המבקש להסיר ערפל אל הנקודה המרכזית בין שני אהובים מבעד למירוץ החיים עצמם.

כך מירי על השיר החדש ושיתוף הפעולה עם אבי אוחיון – "בשנה האחרונה אני יוצרת הרבה באולפן עם אבי אוחיון. החיבור בינינו היה מיידי וטבעי. זה השיר הראשון שכתבנו יחד שיצא לאור, ויבואו עוד בהמשך שכתבנו יחד גם עבורי וגם עבור אמנים אחרים"

 

נוי ארז – רק תבוא

נוי ארז היא בכלל זמרת אופרה הפוסעת את צעדיה הראשונים לעולם הפזמונאות. את השיר "רק תבוא" כתבה עבורה דנה זוהר ואילו אייל דביר הלחין בהפקה מוזיקלית משותפת של ליאור אברמוב וזוהר ברק. לכאורה עוד שיר אהבה הטעון בערגה לאחד והיחיד, למעשה זהו סיפורה האישי של נוי.

כך נוי על השיר החדש – "כששמעתי לראשונה את השיר "רק תבוא", שכתב אייל דביר, הרגשתי שהוא מספר את הסיפור שלי, בצורה הכי נקייה ואמיתית שיש. בימים אלו, השיר מדבר מבחינתי על רגע אהבה קטן. בימים אלו, בעולם האינסטנט, שהכל  כל כך מהיר וזמין, אני רואה יותר ויותר אנשים שמתפשרים בכדי לחוות מעט חום ומגע. מבחינתי, כשמגיעה אהבה אמיתית, גם אם זה רק לרגע, היא שווה שנילחם עבורה! וברגע שאהבה הזאת מגיעה אנחנו חייבים לתפוס אותה חזק חזק בשתי הידיים לפני שהיא נעלמת, או בורחת לנו מבין האצבעות."

 

ליאת גורישרודפת חלומות

שיר חדש של הזמרת והיוצרת ליאת גוריש אשר נכתב והולחן עבורה בידי סטפן ציטרון בהפקתו המוזיקלית של ראובן חיון. "רודפת חלומות" עוסק באמונה כי אפשר לחלום ולהגשים את רצונותינו גם אם לעתים מדובר בחלומות באספמיה, שיר מלא בתקווה.

ליאת מצטנעת בדברה על השיר ומותירה את הבמה כולה לפזמונאי ומלחין סטפן – "רציתי לשתף אתכם בשיר חדש. ששלח לי סטפן ציטרון וביקש שאבצע אותו. זהו שיר רביעי שאנחנו משתפים פעולה . אין ספק שסטפן שומר על קו אחיד. אולד סקול במיטבו. וכותב מילים כאילו בשמי בהפקה  של ראובן חיון."

 

ורד מושקובסקי – התרסקות

שיר חדש של הזמרת והיוצרת ורד מושקבסקי שכתבה והלחינה בהפקתו המוזיקלית של ניר יצקן. השיר החדש מבקש להעביר למאזין שני סיפורים כמעין שני קולות, הראשון המציאות והשני ההגיון –  עורכת דין בת 30 וקצת, שלא סיגלה התנהגות תואמת גיל, שצריכה כבר להתאפס על עצמה. מצד שני עולה קול שאומר לה שהכל ממש בסדר. אין כזה דבר "לא לגילך". אפשר לשחרר, להמשיך להישאר בתנועה… למעשה ורד מקשיבה לעצמה ותוך כך נותנת לנו להאזין.

כך ורד על השיר החדש – "השיר הזה נכתב מנקודת מבט של חברה שלי, על איך היא רואה אותי. על הבחירות הלא טרוייאליות שלי, חלוקת הזמן שלי. עם הזמן הבנתי, שלא רק היא רואה את הדברים ככה אלא רוב מי שאני מכירה, פעמים רבות גם אני, ומדובר בקונפליקט של ממש."

 

 ורד מאירי – תגידי לי מאמי

הזמרת והיוצרת ורד מאירי  משיקה שיר חדש אשר נכתב על ידה והולחן יחד עם שמוליק וקסלר בהפקה מוזיקלית משותפת בין ורד ואורן כץ. במילותיה בשיר מחפשת ורד את התמימות והפשטות שלנו דרך הילד שמצוי בכל אחד ואחת מאתנו. תמימות החשובה הן לאמונה והן לתקווה להגשמת חלומות.

כך ורד על השיר החדש – "לכל אחד יש את המסע שלו, השירים שלי הם שירים של חיזוק, של מציאת מקור הכח, שזה בעצם החיבור לבורא עולם, החיבור שממנו אפשר לטפס להתחזק, לקבל תקווה ואופטימיות"

 

אלה שיק בלוםים בלילה

הזמרת והיוצרת אלה שיק בלום, מיקה שיר חדש בדרך לאלבום הבכורה שלה. השיר כקודמיו עוסק בחומרים לא קלים שליוו משברים בחייה של אלה. הפעם היא מבקשת לחשוף בפני המאזין חוויות שלה כילדה במשפחה להורים החיים בנפרד זה מזו, מדובר בסיטואציות משפחתיות לא קלות מתקופת הילדות ועד היום שמעצבות את הקושי היום-יומי שאלה חווה. למילים ומנגינת גיטרות מחוספסת שחיברה אלה מצטרף אחיה ירמי שיק בלום אשר לקח קטעים מתוך סרטים ביתיים שצולמו בדירת המשפחה ומלווים את אלה מילדות לבגרות.

כך אלה על השיר החדש – "את השיר ים בלילה כתבתי די מזמן. האמת שלא אהבתי אותו בכלל. פעם הוא עייף אותי ועצבן אותי ולא הסתדר לי וגם לא היה לו פזמון שבאמת הרגיש לי נכון ואז בעזרת רות שועלי ואיתי ברקוביץ' פתרנו את הפזמון ולאט לאט התחלתי להתאהב בו לפני זמן מה ירמי אח שלי הגדול מצא מלא סרטונים של שנינו מהילדות ובאתי אליו לראות אותם. הייתי בהר געש של רגשות- בעיקר נזכרתי כמה הייתי (ולאט לאט שוב) ילדה מוארת ושמחה וחיובית ברמות. ביום הולדת שלי ירמי עשה לי מתנה מושלמת יחד עם שחר נץ החבר הכי טוב שלי והם יצרו קליפ לשיר הזה מכל מיני וידואים מפעם השיר ים בלילה מאד מביא לידי ביטוי את זה שרוב חיי הרגשתי ילדה קצת שונה, חרדות מגיל מאד צעיר, שינויים במצב רוח שלא ידעתי איך לתת להם שם, עצבות בלב, פחד לא לישון בבית, פחד כשהשמש שוקעת ועוד הרבה אבל למרות כל הפחדים האלה (שהיו ולפעמים גם עדיין) יש בי אומץ רציני שיוצא ממני כשאני באמת רוצה. אגב- מתחילה לחבב את השקיעה ולא לישון בבית"

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

תגובה אחת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: