פס קול שבועי
כולל וידאו

אוזו בזוקה – דליה

האלופים הבלתי מעורערים של הרוק הפסיכדלי במזרח התיכון חוזרים עם דליה, אלבום האולפן החמישי שלהם, האזנה.

אוזו בזוקה הוקמה בשלהי שנת 2013 על ידי היוצר והגיטריסט אורי בראונר כנרות, המוכר כאחת משלושת הצלעות של בום פם שהופיעה ברחבי העולם עם גיטרה תופים וטובה כשהיא מרקידה את הקהל לצלילי הבלקן גרוב. מאז שההרכב החדש יצא לדרך כשהוא כולל לצידו של כנרות גם את הקלידנית דני עבר הדני, נגן הבס אדם שפלן והמתופף עירא רביב, כיום אחרי חילופין על התופים יובל גרעין ועל הבאס אורי קוטנר, הספיק ההרכב להשיק מספר אלבומים ולהופיע כמעט בכל ספוט עצמאי אפשרי בארץ כולל כל הפסטיבלים האפשריים, גם מעבר לים חרשו הבזוקות מועדונים ופסטיבלים, הם אחד ההרכבים הכי אותנטיים שמייצגים את הסצנה המקומית בעולם הרחב.

הצליל של אוזו בזוקה מוגדר, לא רק על ידם, כרוק פסיכאדלי ימתיכוני, השילוב בין החספוס הצרוד של צלילי אפקט הפאז בגיטרה החשמלית לצד שטיחי השיוט של הקלידים יוצרים תערובת של רוק מדברי ומוזיקה מזרח תיכונית כבדה עד קלאסית.

האלבום החדש, החמישי במספר של ההרכב – "דליה" כולל שש רצועות מוזיקליות המהוות מצע נכון להזיה, ריענון מוזיקלי התואם מצד אחד למנידי הראש של עולם הרוק ומצידו השני למרחפים של עולם השאנטי, פסיכדלי מחד ועשיר בדרמטיות מאידך.

הצצה להגיון ודרך היצירה של הרביעייה נחשפת בהכרזה הבאה – " Million Years Of Light החל בכלל כאלתור בסאונד צ'ק, הקטע היה כל כך ממכר, אז החלטנו לכתוב לו מילים ולכלול אותו באלבום החדש שלנו 'דליה' – שהוקלט על טייפ סלילים ישן מסוג Tascam 388. דליה מורכבת משש מנות מוזיקה ארוכות ומסתחררות המעוררות הזיות שצריך לצרוך אותן בעיניים עצומות לרווחה. אבל אל תטעו – זו עדיין מסיבת הפאז המזרחית הטובה של אוזו בזוקה."

לקראת יציאתו של האלבום החדש השיקו חברי ההרכב קליפ לביצוע השיר הפותח – Monsters

את אוזו בזוקה תוכלו לראות ולשמוע בתאריך 10 בספטמבר במסיבת השקה לאלבום החדש בתדר בבית רומנו, גם בפסטיבל אינדינגב הם יופיעו, 30 בספטמבר, לתל אביב הם יחזור בתאריך 5 באוקטובר היישר למעמקי הכולי עלמא. תתארגנו ביומנים.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: