סיקור הופעות

חוזר לשם עכשיו – דן תורן בהופעת בארבי חגיגית

לכבוד הוצאת ספרו "חוזר לשם עכשיו" חזר דן תורן להופעה חגיגית בבארבי עם כל השירים האהובים, קבוצה מכובדת של אורחים וגם כמה זבובים

סיפורנו הפעם מתחיל עם הקורונה, רבות כבר נאמר על אותו חיידק מדבק שתפס אותנו עם המכנסים למטה, סגר ועוד סגר, הופעות ופסטיבלים שהתבטלו ותעשיית התרבות עדיין לא הספיקה להתאושש, יש כאלו שישבו בבית בחוסר מעש ותחושת ייאוש, רבים מהאומנים ניצלו את התקופה כדי להקליט אלבום חדש או לשפצר כזה שבדרך, אצל דן תורן זו גם הייתה תקופה מצוינת לכתוב ספר "חוזר לשם עכשיו" וכבר לפי הכותרת אפשר להבין שמדובר בספר זכרונות, הגיוני בסה"כ כשמדובר באומן עם קריירה מוזיקלית של כמעט ארבעה עשורים.

דן תורן - חוזר לשם עכשיו - עטיפת הספר
דן תורן – חוזר לשם עכשיו – עטיפת הספר

עבורי דן תורן הוא ראשית כל שחקן, (ככה זה עם זכרונות ילדות), כשהייתי בבית ספר יסודי התוכנית "זהו זה" הייתה כל העולם והפינה "על הברזלים" הייתה בשביל הדור שלי כמעט כמו בברלי הילס 90210 רק עם פחות לוקשיינים… גם הסרט בכיכבו "בחינת בגרות" נחקק אצלי בתודעה הרבה לפני שידעתי שאת השירים מאותן שנים "גידי" ו-"קולנוע" כתב דן תורן.

והלאה, ממשיכים לצבא, שנות התשעים, שעות שמירה ארוכות עם גלג"צ בעמדה ועם לפחות פעם ביום השיר של להקת שונרא "לבן על לבן" שהפך אצלנו להמנון הדור, כשהשתחררתי כבר יצא אלבום הרוק הראשון והיחידי של הזבובים עם שירים כמו "זרזירים" ו" 'That’s Not Carol" וכמובן בל נשכח את גירסת הכיסוי "למה לא אמרת לי" שביצע במקור אריק לביא, אבל השיר שאני ממשיך לחזור אליו הוא "לצלול" של בלאגן ולדואט מערכון-שירה של דן תורן עם דנה ברגר

סיכמתי הכל? כנראה שלא, בל נשכח גם את השירים שכתב תורן לרמי קליינשטיין – "ביום של הפצצה" ו-"את שרה ברדיו" ואת שיתוף הפעולה ארוך השנים של תורן עם ברי סחרוף, בקיצור… אחת הקריירות המוזיקליות המגוונות והמכובדת בתעשיה, בהחלט מצדיק ספר.

ואחרי ההקדמה אנחנו מגיעים למוצ"ש בבארבי, כצפוי הפעם באי המקום גדלו כמוני בסביבות האייטיז-נייטינז, תור ארוך מכרגיל בכניסה, תוצר נלווה של הפירוטכניקה להצגת שני טפסים שונים על אותו מכשיר טלפון, דוכן עם ספרים, ענן הסיגריות המסורתי ברחבה, בירת חבית והנה אנחנו כבר ליד הבמה.

עשר בול מתחילים, מסורת בארבי מפורסמת, רק הפעם אנחנו עם שינוי תוכניות קל, כי יש לנו מופע פתיחה בהפתעה, Toren, או אם נדייק איתי תורן, עם גיטרה אקוסטית ושלושה שירים באנגלית מתוך האלבום הראשון שהוציא לאחרונה בשם "Good manners" נשמע טוב באוזן, בהחלט יש עתיד, מוזמנים לעקוב בפייס תחת השם TOREN

איתי תורן
איתי תורן

אחרי הבן הגיע תורו של האב, מתחילים בעשר ואל דן מצטרפים הערב עמיר רוסיאנו על הבס, עומר קורן על הגיטרות ואפספיס רייז בתופים, לשיר הפתיחה "בובה מדברת אנגלית" הוזמן חבר ותיק, איש שונרא לשעבר – אורי בינשטוק, אנחנו עוד נחזור אליו בסיום הערב

אורי בינשטוק
אורי בינשטוק

ממשיכים הלאה עם השיר "עוד סיבוב" מתוך האלבום "כלבי הרוח" ואחריו עם שני שירים שדן תורן כתב לאחרים "בך לא נוגע" של יהודית רביץ והזיות שכתב ביחד עם ברי סחרוף. בין לבין קטעי מעבר, סיפורים קטנים מהחיים וגם מהספר משולבים בהומור הידוע של דן תורן שנראה הערב מתרגש מהרגיל.

דן תורן
דן תורן
עופר קורן
עופר קורן
עמיר ג'נגו רוסיאנו
עמיר ג'נגו רוסיאנו
אספיס רייז
אספיס רייז

והערב ממשיך בכיוון דומה, שירים שדן תורן כתב לאחרים וכאלו שביצע בעצמו, ביניהם הלהיטים "אימפריות נופלות לאט", "קולנוע" וגם גירסה מצוינת ומאוד קצבית ל"חופשה בעליי" מהאלבום הסולו הראשון של תורן.

עכשיו זה כנראה הזמן לדבר על רשימת האורחים המכובדת של הערב, ראשון עולה פיטר רוט, המפגש שלו עם תורן היה כזכור בהרכב הזבובים אבל גם אחר כך שדן תורן כתב והפיק לרוט את אלבומו הראשון וביניהם גם את הלהיט של פיטר "צחוק הגורל" ששמענו הערב.

פיטר רוט
פיטר רוט

ממשיכים עם מצעד האורחים ונשארים בגזרת המוניקה סקס עם האורח הבא הלא הוא שחר אבן צור עם שני שירים, הראשון "חוזר לשם עכשיו" של דן תורן שהפיק אבן צור ואחריו השיר "ערומים", היחידי בערב שהוא לא של דן תורן אבל הלהיט המתבקש של אבן צור והזדמנות מצוינת להוציא אנרגיה על הבמה ובאולם.

שחר אבן צור ודן תורן
שחר אבן צור ודן תורן

שיר בא אומן הולך ותורה של דנה ברגר הגיע, ושני שירים של להקת הקאלט – בלאגן שבו כאמור היו חברים תורן וברגר, הערב נשמע את הלהיטים "גברים מקצוענים" ו -"חוץ לארץ", לצערי השיר האהוב עלי "לצלול" נשאר מחוץ לפייליסט.

דנה ברגר
דנה ברגר

והערב עוד רחוק מלהסתיים, הגיע הזמן למיני איחוד קטן של להקת הזבובים כאשר אל הבמה עולים מאור כהן ופיטר רוט, ביחד עם עמיר רוסיאנו על הבס ודן תורן זה בערך חצי מההרכב המקורי, בהחלט מכובד ובעיקר שיש גם שלושה שירים הערב שמוקדשים להרכב האהוב "זרזירים", "that's not carol" ו-"רוק הזבובים", לא יודע אם זה צירוף מקרים מכוון אבל בדיוק ארבע שנים לפני כן, באוגוסט 2017 התאחדו על אותה במה של הבארבי הזבובים בהרכב המלא להופעה בלתי נשכחת, אולי זה באמת הזמן לאיחוד נוסף?

לאחר עליית רמת האנרגיה אנחנו מתקרבים לקראת סופה של ההופעה, לא לפני שנשמע את "שוב השקר הזה", אחד להיטי הסולו הגדולים של דן תורן, הפעם גם דנה תורן חוזרת לבמה לדואט עם דן תורן, באמת יופי של ביצוע ודרך טובה לרדת מהבמה לפני ההדרנים

פיטר רוט ודנה ברגר
פיטר רוט ודנה ברגר

חשבתם שסיימנו עם רשימת האומנים? אז חשבנו לא נכון כי גם בערב עמוס כזה מגיע הרגע לאומנית בהפתעה, ואל השיר "גידי" עולה לבמה אפרת גוש להחליף את שרון ליפשיץ ולהשאיר לנו טעם מתקתק לסיום

אפרת גוש ודן תורן
אפרת גוש ודן תורן

אבל איך אפשר לסגור את הערב בלי "לבן על לבן"? ואל הבמה חוזר מי שפתח את הערב – אורי בינשטוק שמצרף לדן תורן וללהקה לשחזור הסולו המקורי שביצע אז בגיטרה בימיהם העליזים של שונרא.

זהו, הפעם באמת סיימנו, כמעט שעתיים של הופעה עמוסת להיטים, אומנים ורגעים מרגשים, עכשיו זה גם הזמן  להתפנות בשקט אל חשכת הלילה, בדרך גם להשיג איזה עותק חתום של הספר ולהחליף איזו מילה עם דן תורן שחיכה לנו בחוץ עם עט וחיוך, מוכן לקבל את אהבת הקהל.

לאלבום תמונות ההופעה המלא לחצו כאן

תומר גילת

יליד רחובות שעבר לרמת גן , עורך מוזיקלי ו-DJ בעבר אמן, מעצב ומנהל קראיטיב בהווה. צלם מוזיקה, כתב ומנהל מגזינים דיגיטליים.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: