חדשות הסצנהחדשות מקומיות

פסטיבל סמילנסקי בבאר שבע

הפסטיבל לתרבות דרומית יתקיים בשבוע הבא ויארח ממיטב האמנים ילידי ותושבי הדרום לצד אמנים אהובים, הכניסה חופשית, תחת כיפת השמיים. כל הפרטים.

בין התאריכים 18-19 באוגוסט בשעות הערב בעיר העתיקה באר שבע – במתחמי סמילנסקי, אנילביץ', רחבת מרכז הצעירים, החלוץ ועוד, יערך "פסטיבל סמילנסקי" המסורתי, פסטיבל לתרבות דרומית ובמסגרתו יתקיימו מופעי חוצות בתחום המוזיקה והמחול, יפעלו מתחמים אמנותיים ומיצגי רחוב.

הפסטיבל ששם לו למטרת על את עידוד היצירה הבאר שבעית והדרומית חוזר זו השנה ה-15 לאחר שנה וחצי במהלכה לא התקיים. הפסטיבל יחשוף בפני הקהל הרחב מגוון אמנים, רקדנים, שחקנים, זמרים בחגיגה ססגונית אשר צובעת כל פעם מחדש את רחובות העיר העתיקה ומאירה על רחוב סמילנסקי.

לאורך הרחוב יוצגו מגוון במות ומופעים, סדנאות, מופעי רחוב של ראש חוצות, תהלוכות מוסיקליות, מייצגים ,שדרת מזון עשירה, מופעי מחול, מתחם ילדים עם הצגות של תיאטרון הפרינג' ועוד.

הפסטיבל ישלב  אמנים ויוצרים מקומיים במה חשמלית תוצב בין "הכפרה לבית הפול" ויופיעו הרכבים ואמנים מקומיים: דויד פרץ, דודיז, יוגב גלוסמן,  הוטבוקס, איתי פרל ופינקי.  על הבמה אקוסטית מול הלולה יופיעו: דור העתיד, נעמה סיני ותומר פישר.

במת מוסיקת עולם על דק הפרינג' עם הרכבים מוסיקליים – לירון עמרם, ג׳אמאייה, דניאל אדה והזוהרים. מתחם ילדים על הדשא עם הצגות ילדים של תיאטרון הפרינג'. סדנאות, מופעי רחוב מבית היוצר של ראש חוצות, תהלוכות מוסיקליות, מיצבים ושדרת מזון עשירה.

הכניסה חינם!

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: