קליפים חדשים

נתן כהן – הסיפור שלי

המוזיקאי והיוצר נתן כהן בביצוע לשיר "הסיפור שלי" שנכתב בידי אהוד מנור, האזינו

המוזיקאי והיוצר נתן כהן (הנשמות הטהורות) אחראי על לחנים של שירים רבים שהפכו לחלק בלתי נפרד מהפסקול הישראלי. לקראת ציון יום הולדתו ה-80 של היוצר המוערך אהוד מנור ז"ל החל בתאריך 13 ביולי ויום הולדתו ה-70 של נתן כהן, משיק הבוקר נתן שיר חדש אשר את מילותיו כתב אהוד ונתן הלחין והפיק מוסיקלית.

כך נתן עם יציאת השיר – "את השיר הראשון שהלחנתי למילים של אהוד ז״ל, קיבלתי בתחילת 1973, כשהלחנתי שירים לשלישית הנשמות הטהורות בה הייתי חבר. לא הכרתי את אהוד אישית אך שיריו כבר היו רבים וידועים. הטקסט של ״קפה אצל ברטה״ שבה אותי מיד ואני תמיד מעיד שהשיר הלחין את עצמו, ממש בדקות ספורות. בהמשך כבר נוצר הקשר והתפתחה חברות עמוקה, הלחנתי עוד לא מעט שירים שלו והוא אף כתב מילים ללחנים שהבאתי לו. את הטקסט לשיר ״הסיפור שלי״ קיבלתי מעופרה מנור ביולי 2020. זה היה מאוד מרגש לקבל טקסט של אהוד ז״ל שלא הולחן. כמו תמיד, המילים של השיר הביאו לי את ההשראה המיוחלת. בצירוף מקרים מופלא ימי ההולדת שלנו חלים באותו החודש."

כך עפרה מנור על החיבור המיוחד – ״אהוד מאוד אהב את נתן, היה לו חיבור מיוחד איתו, ולכן כשמצאתי את המילים של "הסיפור שלי" מיד חשבתי על נתן. המלחין הרגיש ,והמיוחד כל כך. נתן הלחין, וריגש אותי מאוד. הלחן מקסים. חבל וכואב לי מאוד שאהוד לא שומע את היצירה השלמה הזאת, ואת הלחן והביצוע של נתן היקר״.

על הקליפ אחראים עידן דמארי ודניאל אליאור מדיגיסטייג'.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: