חדשות הסצנהחדשות מקומיות
כולל וידאו

המלחין בעז בן-משה וד"ר ביאטריס בר זכו בפרס אנגל מטעם תל אביב

עיריית תל אביב הכריזה על הענקת פרס אנגל ליצירת מוזיקה מקורית ולמחקר המוזיקה העברית ע"ש יואל אנגל למלחין בעז בן- משה ולד"ר ביאטריס בר, כל הפרטים

פרס אנגל ליצירה מוזיקלית מקורית ולמחקר המוזיקה העברית לשנת 2021 מטעם עיריית תל אביב-יפו יוענק למלחין בעז בן-משה על יצירתו "הלאה ממני – מחזור שירה טרסג'נדרית" ולד"ר ביאטריס בר על ספרה "בן ציון אורגד ויצירותיו: שליחות, ציונות והמקום האישי".

עיריית תל-אביב-יפו מעניקה את הפרס ע"ש יואל אנגל, כדי לכבד ולהוקיר את אחד מאבות המוזיקה בארץ הישראלית המתחדשת שהקדיש את רוב שנות חייו לחקר שירי העם היהודי, להחייאתם במוזיקה האמנותית ולהפצתם בעם במטרה לעודד את היצירה המוזיקלית העברית המקורית ואת מחקרה.

הפרס ליצירה מוזיקלית מקורית מוענק למלחין בעז בן-משה. מהנימוקים – "היצירה בעלת האיכויות הנדירות שמשלבת שפה מוזיקלית עכשווית ומעודכנת, חיבור דרמטי בין טקסט למוזיקה ועוצמה רגשית יוצאת דופן. היא נוגעת בסוגיה חברתית אקטואלית, אך איננה הופכת להצהרה פוליטית אלא ממריאה לתחום האמנות הגבוהה ומקבלת איכויות מופשטות מוזיקליות ומרגשות. התזמור כולל כלים מסורתיים וקול לצד גיטרה חשמלית, ומייצג מוזיקה עדכנית מאד ועם זאת, בעלת מבנה קלאסי ששורשיו נטועים במסורת השיר האמנותי".

המחקר של ד"ר ביאטריס בר, עוסק במלחין חשוב ומייצג דרכו את ההוויה הישראלית לאורך תקופה ארוכה ודינמית. המחקר מייצג את הרב גוניות של בן ציון אורגד ואת ההתפתחות של המוזיקה הישראלית, כפי שהיא משתקפת ביצירתו. המחברת ניתחה באופן מעמיק מגמות ותהליכים במוזיקה הישראלית וגם בחינוך המוזיקלי בישראל לאורך הדורות ועשתה זאת באופן שהוא מעניין לקריאה ועשוי לפתוח צוהר למחקרים עתידיים בכיוון זה.

כך רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו על ההחלטה להעניק את הפרס – "תל אביב-יפו משמשת מרכז ליצירת תרבות, מדע, אמנות וספורט, והיא מטפחת, בחינוך ובמעשה, את המצוינות, את החדשנות ואת היצירתיות. על מנת להמשיך ולעמוד בסטנדרטים של עיר המבקשת להיות מרכז תרבות לאומי שכזה, העירייה משקיעה בפיתוחם וקידומם של כל ענפי האמנות, כולל המוסיקה, המחקר והאמנויות הפלסטיות. כחלק מכך אנו רואים חשיבות בציון והענקת פרסים לאלה המעשירים את חיינו ביצירותיהם, מרחיבים את גבולות הידע שלנו בפעילותם המדעית ומייפים סביבנו את עולמנו הפיזי, כדי שמלאכת היצירה תמשיך לשגשג בעיר".

הפרס, בסך 18,000 ₪, יוענק לכל אחד מהזוכים בטקס חגיגי שייערך ביום שלישי, 7  בדצמבר2021, במעמד ראש עיריית תל-אביב-יפו, רון חולדאי ובהשתתפות השופטים, הזוכים בפרס השנה וזוכי הפרס בשנים הקודמות.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: