פס קול שבועי

פס קול של אשה אחת…

קולן של הנשים, שלושה קליפים עם שירים שנשים יצרו, קוראים לה תמר יהלומי וחברות...

שבוע אחד, שלושה שירים, את שלושתם כתבה היוצרת תמר יהלומי, פזמונאית מוכרת בסצנת המוזיקה הימתיכונית הקלילה והעכשווית. שניים משיריה היא נתנה לזמרות, את השלישי היא השאירה לעצמה.

אתי ביטון – הלב שלי נקי

הזמרת אתי ביטון מבצעת את השיר "הלב שלי נקי" שמילותיו נכתבו במשותף על ידה ובידי תמר יהלומי ויונתן קלימי שגם הלחינו. בשיר החדש חושפת לראשונה אתי את סיפורה האישי. מילים שמסיטות את הוילון סביב דמותה של אתי ומאבקה לעמוד עם האמת שלה במרכז הבמה.

כך אתי עם השקת השיר – "הלב שלי נקי. מאושרת שהגעתי לנקודה הכל כך משמעותית הזאת בחיים שלי. היצירה הזאת בשבילי היא הרבה מעבר לטקסט טוב או לחן מרגש, היצירה הזאת היא אני! הסיפור האישי שלי. ככה, פשוט. הדרך שעברתי עד שגיליתי מי אני, באמת. שאלות, פחדים, מלחמות ורעשי רקע שאיתם התמודדתי הביאו אותי לנקודה שבה אני נמצאת היום. אני גאה. בעצמי. אוהבת את עצמי והכי חשוב, שעכשיו זה מרגיש שלם. אותה אתי רק שלמה יותר. כן, אני עושה את הצעד המשמעותי הזה עבור עצמי, אבל גם עבור אותם אנשים שיש להם סיפור דומה לשלי, אותם אנשים שנמצאים בדרך שלרוב היא חשוכה ובודדה ולא תמיד מצליחים להתחזק בכוחות עצמם, מקווה שזה יתן לכם כח להתקרב לאור. אם הסיפור שלי ישפיע על נפש אחת , ניצחתי. תדעו שהכל אפשרי. תהיו מי שאתם, והכי חשוב תאהבו את עצמכם כמו שאתם. אתם הכי יפים בעולם. תודה אלוהים על משפחה מושלמת ומחבקת. אתם כל העולם שלי. שיר הניצחון שלי, עכשיו גם שלכם כי ניצחתי, את עצמי. 🏳️‍🌈"

 

שרית אביטן – הזמן יקח הכל

הזמרת שרית אביטן משיקה שיר שנכתב והולחן עבורה בידי תמר יהלומי ויונתן קלימי. למרות שהשיר מבוצע בפי זמרת המילים הן מילותיו של גבר לאהובתו, היפוכו של דבר. המילים מספרות את מחשבותיו של גבר מאוהב הננטש, אך בהמשכו של השיר תפנית, שרית לוקחת את תפקיד האשה, הנאהבת, הנוטשת, המסבירה למה ומדוע ושואלת מדוע האהוב פירק את החיבור.

 

תמר יהלומי – מי אני

ולבסוף, אחרי שהעניקה וחילקה את מילותיה ושיריה עם זמרים וזמרות רבים. שומרת תמר יהלומי, פזמונאית ומוזיקאית מוכשרת, שיר אחד לעצמה – "מי אני" אף אותו היא כתבה במשותף עם יונתן קלימי. בשיר הבכורה שלה ממלאת תמר את תפקידו של הגבר המבקש לחשוף את צפונות ליבו כיוצר עבור אחרים, בתכלס, היא מחצינה את עצמה מול המאזינים אך מסתתרת קמעה בדמות גבר, זו בעצם אמירתה הישירה. האם נזכה לראות את תמר בקדמת הבמה? לא מעט יוצרים "מאוחרי הקלעים" עשו את דרכם בשנים האחרונות אל אור הזרקורים כמבצעים את יצירותיהם…

כך תמר עם השקת השיר – "בוקר של שיר ראשון שעד עכשיו התנגן רק באוזניים שלי ועכשיו הוא שלכם…  ״מי אני״ מילים לחן והפקה מוזיקלית שלי ושל השותף היקר שלי יונתן קלימי. השיר כבר מחכה לכם ביוטיוב ובכל המדיות האפשריות. מחכה לראות אתכם מתרגשים יחד איתי בכל תיוג והודעה. ובע״ה גם לשמוע את הקאברים שלכם. תודה לכל מי שידיו וליבו נגעו בדבר. בלעדיכם זה לא היה שלם! אוהבת אתכם. תודה להשם ❤️"

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: