כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

קליפים חדשים

אלון עדר ולהקה – בקול גדול

אלון עדר ולהקה מגישים נבואה שהתגשמה, איזה כיף. בקול גדול. האזינו

אלון עדר ולהקה משיקים הבוקר שיר חדש – "בקול גדול". השיר נכתב לפני הקורונה, לפני "שומר החומות" ובכלל לפני הטירלול של הזמן האחרון. אלון עדר כתב והלחין, את ההפקה המוזיקלית בצעו חברי להקה.

השיר עוסק באופן ישיר ומפורש בחוליים של החברה הישראלית ועד כמה קשה לחיות בצילם. אלון מצהיר כי רק קריאה חזקה תסיר את הרע. האם מדובר בנביא? ככל הנראה שאכן מוטל עלינו לארגן חמור לבן לאלון כי הוא הגיע. נו, זה מהמסורת, אתם יודעים למי אני מתכוון.

כך אלון עדר על השיר החדש – "יש ביננו יותר מן המכנה המשותף מאשר מה שמפריד אותנו". את המשפט הזה שמעתי מפי בחור צעיר שגר בהתנחלות במפגש של יהודים וערבים לא מזמן. השיר הזה נכתב מתוך מבט אישי על החברה סביבי. ממקום בו אי אפשר עוד עם העמדת פנים, גזענות, התמקדות קטנה בטפל ושנאת חינם. הסיפור שלי של השנה האחרונה לא שונה בהרבה מהסיפור של אחרים. המון עשייה שהפכה לריק מהדהד. את שירי האלבום כתבנו כבר ב 2019 והספקנו להקליט בפברואר 2020 . חזרתי לתחושת האלבום הראשון וצללתי עמוק יותר לכל השירים, בזמן שכולם שטפו ידיים באובססיביות, אני ערכתי את כל הערוצים בכל השירים שיהיו בדיוק. הלב במקום הנכון באלבום החדש, התחושה היא שיצאו שירים יותר חשופים וללא ציניות."

את אלון עדר ולהקה ניתן לפגוש מעל הבמות בהופעות הקרובות – 6/14 בארבי ת"א – אזלו הכרטיסים, 6/18 זאפה חיפה, 7/14 ,זאפה הרצליה, 7/8 זאפה באר שבע, 7/20 ,צוללת צהובה ירושלים, 7/22 ,אמפי עין הוד, אורחת: דניאלה ספקטור, 8/18 ,בארבי תל אביב. אתם יודעים איך להתארגן על כרטיסים.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: