כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

קליפים חדשים

עדי צברי – ציפור החול

שיר חדש ליוצרת עדי צברי - ציפור החול, האזינו

אחרי שצמד שיריה – "צבא שלם מולך" ו״בואי״ המגישים העצמה נשית חזקה, הגיעו אל מאזינים רבים. הזמרת והיוצרת עדי צברי משיקה שיר חדש – "ציפור החול". בשיר החדש מביאה עדי את קולן של אמהות ילדי תימן החטופים. גם שיר זה נכתב והולחן על ידי עדי צברי בהפקתו המוזיקלית של שי משה משה.

בשיריה עדי מעניקה למאזיניה כוח לצעוד באומץ וללא פחד אל עבר האמת העמוקה והחלומות הנסתרים שלהם. זה ניכר לא רק במילים כי אם בלחן, בעיבוד ובהגשה המיוחדת שלה. במילות השיר יוצרת עדי אלגוריה לדמות האישה כציפור החול – ה"פניקס" המיתולוגי הקמה לתחיה כל פעם מחדש אחרי עלייתה באש, בשיר החדש מזדהה עדי עם התחושות של האמהות הנותרות עם תחושת השריפה אך במציאות ללא תחושת ההתחדשות.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d