קליפים חדשים

דני עבר-הדני – נשיקות מתוקות

הקלידנית דני עבר-הדני יוצאת לקדמת הבמה בשיר בכורה – נשיקות מתוקות, האזינו

דניאל "דני" עבר-הדני, הבת של הגיטריסט והמלחין עמוס עבר- הדני, היא הקלידנית הכי עסוקה בסצנת המוזיקה בארץ, נתחיל בכך שהיא מנגנת עם רמי פורטיס ועם ההלחם "פורטיסחרוף" המתקמבק, עם "המסך הלבן" של גבריאל וגילברט ברויד, עם "אוזו בזוקה" של אורי בראונר כנרות, עם "סוס מביט", "מתוקים רצח" של רועי פרייליך, ונמשיך בכך שהיא נטלה חלק בשלל הרכבי מוזיקה חד פעמיים של יוצרים שונים – ספי אפרתי, אלון לוטרינגר, נינט טייב, אסף אמדורסקי ועוד…

כעת היא משיקה את השיר הראשון שלה – "נשיקות מתוקות" אשר נכתב, הולחן, הופק ומבוצע בידיה. סיפור קצרצר על בן זוג שהיה ועזב והותיר אחריו שובל של נשיקות מתוקות באוויר, הנרטיב משלב תיאורים רומנטיים וחדים להתרחשויות וכדי לשים לב למילים הקטנות המטיבות לצייר תמונת מצב ציורית. המלודיה עצמה נעה על גבי משטחי דרים פופ עתידניים המשלימים את החוויה.

כך דני על השיר הטרי – "…התהליך של יצירת השיר הזה ארך בערך 3 שנים והוא הוקלט לאורכן בכל מיני ורסיות שונות ומשונות, הונח בצד, נפתח וככה שוב ושוב (ממש כמוני). הוא לא הניח לי ורצה ממני מלא תשומת לב. ככה גם היה עם הקליפ של השיר הזה שלקח בערך שנה להוציא את היום צילום לפועל והיו מלא סגרים ובעיות לא צפויות וקושי רב (!) והכל היה שווה כל שניה מה3 דקות של הדבר המובא לפניכם כאן. נשיקות מתוקות…"

על הקליפ אחראים הבמאית סבטה שלגובסקיה והצלם ספי אלישע.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: