חדשות הסצנהחדשות מקומיות
כולל וידאו

המחזמר סאלח שבתי חוזר בגרסה חדשה

התיאטרון הארצי יעלה החודש גרסת במה חדשה למחזמר סאלח שבתי בבימויו של צדי צרפתי, בתפקיד סלאח שוב ישחק איציק כהן, רשמי פרזנטציה.

בראשית היה אפרים קישון, איש עם מח חריף וראייה מחודדת ונכונה על החיים כאן בארץ ישראל עם המדינה שבחיתוליה. הסיפור שהוא כתב אודות קורותיו של "סאלח שבתי" עלה לראשונה למסך כסרט קולנוע ישראלי בכיכובו של חיים טופול. הוא זכה בפרס הסרט הזר הטוב ביותר בגלובוס הזהב ואף היה הסרט הישראלי הראשון שהיה מועמד לפרס האוסקר לסרט הזר.

עדי אלון בתפקיד שמעון שבתי ולירון ויגדור בתפקיד בת שבע הופשטטר. צילום יובל אראל
עדי אלון בתפקיד שמעון שבתי ולירון ויגדור בתפקיד בת שבע הופשטטר. צילום יובל אראל
עומר דרור בתפקיד זיגי ונופר סלמאן בתפקיד הבת של סלאח, חבובה שבתי. צילום יובל אראל
עומר דרור בתפקיד זיגי ונופר סלמאן בתפקיד הבת של סלאח, חבובה שבתי. צילום יובל אראל
הבמאי צדי צרפתי. צילום יובל אראל
הבמאי צדי צרפתי. צילום יובל אראל

על פי התסריט, סאלח שבתי, עולה לישראל בשנות ה- 50, מעט אחרי קום המדינה, מאחת מארצות ערב יחד עם משפחתו המורחבת, אשתו אתרוגה וחמשת ילדיו. עם הגיעו לישראל, נשלח סאלח למעברה. הוא מתרגל במהירות לחיי המקום ואף מגיע למעמד של מנהיג הקהילה, שנמצאת ליד קיבוץ אידיאולוגי. עם התקרבות מועד הבחירות, נציגים ממפלגות שונות מציעים לסאלח הצעות שונות ומבקשים בתמורה שיפעל כקבלן קולות וידרבן את כל אנשי המעברה להצביע עבורם. אבל סאלח הוא אדם ישר ותמים מטבעו, הוא מתמודד עם הבירוקרטיה הישראלית הצעירה ומנצל את חולשותיה הידועות ובסוף מנצח אותה וזוכה לדירת שיכון חדשה בישראל.

הקאסט במחזמר. צילום יובל אראל
הקאסט במחזמר. צילום יובל אראל
סצנת השש בש במעברה. צילום יובל אראל
סצנת השש בש במעברה. צילום יובל אראל
העמדה לריקוד בסצנת השש בש. צילום יובל אראל
העמדה לריקוד בסצנת השש בש. צילום יובל אראל
איציק כהן בתפקיד סלאח שבתי. צילום יובל אראל
איציק כהן בתפקיד סלאח שבתי. צילום יובל אראל

בשל הצלחתו העצומה, הסרט הפך בשנת 1988 למחזמר בתיאטרון הבימה וזכה בהצלחה חסרת תקדים. מאז ועד היום, "סאלח שבתי" נחשב למחזמר הישראלי המצליח בכל הזמנים. מספר גרסאות הופקו למחזמר .

כעת מאמץ התיאטרון הארצי מייסודו של סמי לוי את המחזמר אל ליבו  בעיבודו של אורן יעקובי ובבימויו של צדי צרפתי, הפזמונים שנכתבו בידי חיים חפר והולחנו בידי נורית הירש מהווים את הרגעים היותר מרתקים בהצגה בגרסתה החדשה.

בגרסה החדש משחקים, בתפקיד הראשי של סלאח שבתי – איציק כהן, החוזר לתפקיד אותו גילם גם בתיאטרון הקאמרי לפני 13 שנה, בתפקיד אשתו אתרוגה- הילה מערבי, בתפקיד בנו שמעון שבתי- עדי אלון, בתפקיד הצעיר מהקיבוץ זיגי- עומר דרור ובתפקיד הבת של סלאח, חבובה שבתי- נופר סלמאן, בתפקיד  בת הקיבוץ בת שבע הופשטטר – לירון ויגדור. כן כלולים בתפקידי המשנה השחקנים פיני טבגר, גיל וסרמן, איצ'ו אביטל, אופיר וייל, נוי עזריה, רועי וינברג, לי שבתאי, מאור לוי, מריאנה סינצ'וק, אורי לביא, אדיר בובליל, עמית גולדרייך, ליה שפירא.

המחזמר יתחיל לרוץ מעל הבימות ברחבי הארץ החל מתאריך 29 ביוני, כרטיסים ניתן לרכוש כאן.

היום התקיימה פרזנטציה לקטעים נבחרים מתוך המחזמר באולם צוקר בהיכל התרבות בפני קניינים ואנשי תקשורת, היינו שם והבאנו כמה מהרגעים המוזיקליים.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: