קליפים חדשים

דניאלה ספקטור ועינב ג׳קסון כהן – מקום על פני המים

דניאלה ועינב - כחברות קרובות, אנחנו מלוות את היצירה האחת של השנייה לאורך השנים, אבל לכתוב יחד עדיין לא הזדמן לנו

זמן איכות, השיר "מקום על פני המים" הוא שיתוף פעולה בין המוזיקאיות היוצרות דניאלה ספקטור ועינב ג׳קסון כהן. את השיר הן כתבו, הלחינו והפיקו יחד, כשיר הנושא מתוך סרט האנימציה “Holy Holocaust” המתאר את סיפור חברותן יוצאת-הדופן של נועה הישראלית וג׳ני הגרמניה, הנודדות בין פריז, תל אביב וברלין ומאמינות שהקשר שלהן חסין בפני הכל, עד שסוד אפל מן העבר מתגלה במפתיע וטורף את הקלפים. הסרט הופק בתמיכת מפעל הפיס וייצא בקרוב בפסטיבלים נבחרים.

כך דניאלה עם יציאת השיר"אם יש ימים טובים יותר או פחות להוציא בהם שירים, אני לא יודעת, אבל אני כן יודעת שכששיר מוכן, אני לא באמת רוצה לעצור בעדו. אז דווקא עכשיו, בתוך הכאוס, אני רוצה לחלוק אתכם שיר חדש, ״מקום על פני המים״ פרי שיתוף פעולה שלי ושל עינב ג׳קסון כהן, חברתי היקרה, אותו כתבנו יחד עבור סרט אנימציה קצר ומקסים בשם ״הולי הולוקוסט״ ובחסותו בילינו שעות רבות באולפן בשיחות, ניגונים, הפסקות אוכל וקפה אינסופיות, לאט לאט רוקמות יחד הרבה מחשבה ולב לתוך השיר האחד הזה. תודה לעדי רותם על הניגון והביט המושלם, לדניאל אנגליסטר שארז את המיקס הכי יפה. תודה ליוצרות הסרט, אוסי ולד ונועה ברמן הרצברג, שנתנו לנו סיבה מצוינת לכתוב, למיכאלה להט שצילמה, לטלי פולק על הליווי הצמוד ביום ובלילה, לאנשי לייבל יהלום שאיתנו, ולעינבי, שהיתה שותפה מושלמת ליצירה, אני כבר מחכה להזדמנות הבאה ♥️"

כך עינב על השיר ושיתוף הפעולה"השנה האחרונה הזכירה לי מקרוב מה אני הכי אוהבת – לעשות מוזיקה עם החברות שלי. התכנסנו דניאלה ואני לכתוב שיר לסרט האנימציה הקצר והיפהפה ״הולי הולוקוסט״. היה הכי כיף ומיוחד לצלול יחד באולפן, מהשורה הראשונה ועד ששלחנו את השיר לדרכו: כותבות, מנגנות ומקליטות בתורות, עוברות לשיחות ארוכות, מאפים חמים (חשוב!) מהמחשב לפסנתר לגיטרה – זה היה עוגן אמיתי בימים שהייתי ממש צריכה כזה. "..כל בוקר אני מחליפה עור ושפה, כל הלילה לא עצמנו עין.." נולד שיר שאנחנו אוהבות ומוקירות. אשמח מאד שתאזינו ❥ בתוך ימים שנהיו נורא עצובים, אני מקווה שייתן איזו נחמה למי שמחפש עכשיו ובכלל. תודה לדניאלה שאני אוהבת על המתנה הזאת. תודה לנועה ברמן הרצברג ואוסי ולד – יוצרות הסרט, על הזדמנות מדהימה לקפוץ למים תודה לעדי רותם על ביט ונגינה חלום, לדניאל אנגליסטר על מיקס מושלם, לטלי פולק שמלווה צמוד, למיכאלה להט על הצילום המדויק והיפה."

עינב תופיע במועדון לבונטין 7 בתאריך 22 במאי, דניאלה תופיע במועדון בארבי בתאריך 29 במאי.

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: