כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות
כולל וידאו

ג'אם עם ג'ופלין, המופע

הרכב המחווה לשיריה של ג'ניס ג'ופלין במופע חי בתיאטרון תמונע

זמרת הבלוז והרוק האמריקנית ג'ניס לין ג'ופלין חיה בסך הכל 27 שנים במאה שעברה, מי שהחלה את הקריירה המוזיקלית כסולנית להקת הרוק פסיכדלי "Big Brother and the Holding Company", ולאחר מכן הצטרפה ללהקת "The Kozmic Blues Band" ו-"Full Tilt Boogie Band". הפכה לאייקון עולמי בעקבות הופעתה הבלתי נשכחת בפסטיבל וודסטוק. ג'ניס נפטרה בשנת 1970 כתוצאה מנטילת מנת יתר של הרואין. הביצועים שלה לכמה מהשירים הפכו עם השנים למיתולוגיות רוק ובלוז מופתיות.

מיטל ניראל היא מבחינה ווקלית ויש האומרים ויזואלית, הגרסה העכשווית לג'ופלין. מיטל המלווה בהרכב נגנים הכולל את הקלידן אריק אסלנוב, הגיטריסטים אלי שהרבני וניצן ג'משי, נגן הבס ציון בובליל, חטיבת כלי הנשיפה עם אלעד כץ בסקספון, רז לנדסמן בטרומבון ואנדרי כרנין בחצוצרה יחד עם רן קליין על התופים חולמים ומנגנים את שיריה של ג'ניס ג'ופלין לצד שירים מוכרים נוספים מאותה תקופה, דור הזהב של הרוק והבלוז הקלאסי.

שלשום הם קיימו את החזרה האחרונה לקראת המופע שהתקיים אמש בתיאטרון תמונע, מופע שהיה מעין מסע במכונת הזמן לשנות השישים והשבעים של המאה שעברה ברווח שבין החוף המערבי לחוף המזרחי בארצות הברית.

בימים אלו שהציפייה לבואם של אמנים מחו"ל הנה עדיין בגדר חלום, הקהל הישראלי חוטף כל הזדמנות של מופע חי מעל הבמות וכאשר המופע כולל גם טיול בזמן זו חווייה שמעוררת את נימי הדי אן אי של אילו שנושאים עימם את הצלילים הללו עוד מילדותם ונעוריהם. מדובר בקולות, צלילים ואווירה המעלה את הזיכרונות והגעגועים. היה שמח אמש בתמונע.

 

מוטי קמחי

צלם עיתונות עוד מהימים שבאמת קראו כאן עיתונים מנייר, נקבו בשם של עיתון, מוטי היה צלם במערכת, בעצם בשטח. מוטי גם שרוף על מוזיקה טובה, אולדסקול ישראלי של המאה שעברה, רוק, ג'אז, דברים טובים. מעת לעת כשהוא לא מוזעק לצלם אסיפת בחירות או הפגנה הוא מוצא את הזמנן להביא עבורנו מטעמי צילום מהופעות.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d