קליפים חדשים

פטריק סבג מארח את אתי אנקרי – יום יום

אתי אנקרי בשיר חדש במסגרת הפרויקט הגלוקאלי של פטריק סבג, האזינו

המוזיקאי, היוצר והמפיק המוזיקלי פטריק סבג, מציין חצי יובל לפעילותו בתחום תעשיית המוזיקה. במהלך השנים יצר ושיתף פעולה עם שלל יוצרים מהארץ ומהעולם.

בימים אלו הוא עובד על פרוייקט מוזיקלי חדש –  ”תנועות וחלקים בזמן" הכולל שמונה שירים שכל אחד מתוכו הוא מסע אישי של פטריק ביחד עם חברים לדרך. חלקם נשענים על הקלטות ומקורות השראה ממקומות שהקליט בעולם ( הודו, בורמה, ספרד, תאילנד ועוד), וחלקם האחר על מקורות השראה וז'אנרים עתידיים שתמיד חלם לעשות.

קבלו הצצה לסיפורו של פטריק ופרויקט – ”תנועות וחלקים בזמן"

הסנונית הראשונה מתוך הפרויקט היה השיר –  "כתוב בכוכבים" בו אירח את אביב בכר. הבוקר יוצא לאור השיר השני במסגרתו משתף פטריק פעולה עם הזמרת אתי אנקרי – "יום יום" שאת מילותיו כתבו במשותף אתי אנקרי, רועי חסן ופטריק סבג אשר הלחין והפיק מוזיקלית.

כך פטריק על החיבור והיצירה החדשה – "בשנת 2010 נסעתי לבורמה (מיאנמר) כדי להקליט ולכתוב פסקול לסרט VOICE OVER THE BRIDGE, סרט תיעודי העוקב אחר סיפור חייהן של שתי זמרות ששרות יחד מגיל שלוש לאחר שנבחרו על ידי המנהיגים הרוחניים של הקהילה. במשך שלושה חודשים תיעדתי את השירה המיוחדת של הזמרות וחקרתי את הסגנון המיוחד של השירה הבורמזית. בשיר החדש ״יום יום״ בפרויקט שלי רציתי לנסות להפגיש את השירה האסיאתית עם שירה עברית בניסיון ליצור ערבוב שפות שינגן כשפה אחת. שפת המוזיקה והתדר האוניברסלי.
לקח לי זמן לפנות לאתי אנקרי בעניין הזה והיו ניסיונות עם זמרות אחרות וזה פשוט לא קרה. מהר מאוד הבנתי שיש רק זמרת אחת מבחינתי שיכולה לאחד את כל הנקודות. ההיכרות ארוכת השנים שלי עם אתי אנקרי התייצבה באלבום משירי יהודה הלוי שהפקתי לשירים וביצועים של אתי אנקרי. במשך כמה חודשים נסגרנו באולפן וחקרנו את כתביו של יהודה הלוי ויצרנו תכנים חדשים. האלבום והמופע זכו להצלחה אדירה ומכרו למעלה מ 80.000 עותקים מהאלבום. אני שמח ונרגש שוב לעבוד עם אתי."

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: