קליפים חדשים

דניאל מלחי – האושר

השיר החדש של דניאל מלחי מצרף עבר והווה בשאלות פילוסופיות, האזינו

דניאל מלחי יוצר ומפיק מוזיקלי משיק הבוקר את "האושר", שיר פילוסופי הגותי בביט ערבי על עולם מערבי. דניאל שהחל את הרומן שלו עם עולם המוזיקה והיצירה כבר בגיל 10 כאשר החל ללמוד לנגן בגיטרה המשיך ולמד בבגרותו את תחום הסאונד וההפקה המוזיקלית, כשהוא כותב שירים ותמלילים למגירה אך חש בצורך עז להפכם לשירים המבוצעים בקול. השיר החדש ספוג בהשפעות מהבית, מתברר כי הוא נצר לאחים דאוד וסאלח אל כוויתי ז"ל שקטע ניגון נושן שלהם סומפל לתוך השיר, זאת אומרת שיש קירבה משפחתית בינו לבין נצר מאוד מפורסם של האחים – דודו טסה, ואכן, השיר שיצא היום לרשת מביא את התחושה של עבר והווה גם יחד. דניאל כתב את המילים והלחין יחד עם עידו אוחיון שגם הפיק מוזיקלית.

כך דניאל על השיר עם צאתו – "האושר כמו שהוא בא ככה גם הולך. השיר נולד מתוך השאלה מה לעזאזל רוצים ממני החיים האלה? עליות ומורדות, הצלחות וכישלונות, אהבות נכזבות ובין כל אלה הרבה רגעי אושר קטנים וגדולים. כאלה הם החיים, הפכפכים ומפתיעים". 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: