קליפים חדשים

דולי ופן עם עברי לידר, אלה לי ופלד – השמיים נעולים

דולי ופן מגישים את השיר הראשון מתוך חלקו השני של פרויקט האירוחים שלהם, צפו

דולב רם ופן חזות או בטייטל הבימתי שלהם כצמד יוצרים "דולי ופן" הם צמד פזמונאים, מלחינים ומוזיקאים האחראים לשורה ארוכה של להיטים שמבצעים אמנים פופלאריים רבים בארץ. בשנת 2019 פתחו השניים בפרויקט מוזיקלי במסגרתו הם מארחים אמנים שונים בכל שיר. באביב האחרון ארחנו כאן את השיר "ואז את תראי" שיצא במסגרת הפרויקט בו התארחו לצידם של דולי ופן הזמרת דיקלה, הזמר עידן חביב והנגן האתני המופלא מארק אליהו.

כעת הם משיקים את השיר הראשון מתוך חלקו השני של הפרויקט ומארחים את עברי לידר, אלה לי להב והראפר פלד בשיר "השמיים נעולים". השיר העוסק בתכלס באקטואליה העכשווית. התהליכים בשנה שינו לכולנו את המציאות, מה שהחשבנו במהלך החיים כשיגרה השתנה לחלוטין, זו הייתה הזדמנות לכולם להבין מה באמת חשוב ועל מה כדאי להיאבק.

השיר החדש של דולי ופן הוא בעצם שיר מחאה אך נטול אמירות פוליטיות, המסר מגיע מהרגש ומהמחשבה על עתידנו ועתיד הדורות הבאים. כשאני מאזין לשיר אני אומר לעצמי, האמת, לא צריך להסביר, לבקר או לפרש, פשוט לתת למאזינים להקשיב למילים כפי שהן מושרות בידי כל אחד ואחת מהאורחים של דולי ופן.

כך הצמד עם השקת השיר החדש  – "השנה האחרונה הייתה אינטנסיבית. שינתה לכולם את המציאות, החיים והשיגרה והדגישה לנו מה חשוב ומה נכון להילחם בשבילו. ״השמיים נעולים״ נכתב כשיר מחאה בלי עמדות פוליטיות אלה מהמקום הרגשי – מחאה על העתיד שלנו ושל הילדים שלנו – בביצוע חד פעמי של עברי לידר, אלה לי ופלד. בשנה אחת חוקי המשחק השתנו וכל אחד ואחת מאיתנו התמודדו עם מכשולים רבים. יצר ההישרדות התעורר בנו להרגיע, לחשב מסלול מחדש ולהתעסק בעיקר ולא בתפל. היה לנו חשוב יותר מתמיד לתת זריקת מוטיבצייה לכולם, שנעשה שינוי קודם כל בעצמנו ואחר כך בכל השאר. שלכם, דולי ופן"

על הקליפ אחראי הבמאי דורון סרי.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: