מוזיקה על המסךסיקור הופעות
כולל וידאו

אחיו בני תימן

רביד כחלני ו"ימן בלוז" מארחים את "קולות יהודי תימן" במועדון שבלול

הערב אירח המוזיקאי והיוצר רביד כחלני המלווה בהרכב הבינלאומי Yemen Blues את זמרי "קולות יהודי תימן" – יאיר צברי, אמיתי אריכא, אביעד יחיא, בועז גדקה ושיר גדסי במופע שנערך במועדון שבלול ג'אז בתל אביב. המופע שנערך בחסות האגודה לטיפוח חברה ותרבות מורשת תימן שודר ברשתות השונות וברחבי העולם לעשרות קהילות.

אין זו פעם ראשונה שרביד כחלני והרכבו מופיעים במועדון שבלול בשידור ישיר, בסוף השנה הם קיימו מופע במועדון אשר שודר ברשת לקהילות יהודים באוסטרליה. גם אל ההרכב הווקאלי "קולות יהודי תימן" נחשפנו במסגרת פסטיבל "ניגונים בצדק" במופע הבכורה שלהם יחד עם רביד כחלני בתחילת השנה.

המופע נפתח כאשר רביד כחלני מצטרך לחברי קולות יהודי תימן בשירה מסורתית יהודית משיריו של המשורר היהודי התימני רבי שלום שבזי. רביד העומד להשיק את האלבום "שבזי 1619" שמומן באמצעות "הדסטארט", במסגרתו הוא מחדש את שיריו של שבזי. פרויקט שנולד בעקבות ציון 400 שנה להולדתו של שבזי לפני שנתיים כאשר רביד נבחר לבצע משירתו של שבזי בעיבוד ופרשנות אישית.

רביד אשר גדל כילד על שירתו ופיוטיו של שבזי הזמין לחלקו השני של המופע את חברי להקתו Yemen Blues – רוני עברין, איתמר דוארי, אליסף בשארי, דניאל עברין, ארד יני, אסא קוק ואסף יוריה. ההרכב הגיש בביצוע חי של מיטב היצירות והשירים המשלבים מוזיקה המושתת על יסודות תימניים ואפריקאים, Fאנק וג'אז.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: