חדשות בינלאומיותחדשות הסצנהמוזיקה בצל מגיפת הקורונה

אירוויזיון 2021 יתקיים על פי מתווה מוגבל

איגוד השידור האירופי הודיע רשמית כי החליט לקיים את האירוויזיון לפי מתווה B שמשמעותו מופע עם קהל והקפדה על ריחוק חברתי, כל הפרטים

לפני זמן קצר הודיעו מארגני תחרות האירוויזיון 2021  כי התחרות תתקיים בצל הקורונה על פי מתווה B  שמשמעותו כי כל מי שמשתתף באירוויזיון ברוטרדם יצטרך לתרגל ריחוק חברתי.

מה המשמעויות?

האירוויזיון יתקיים עם קהל תוך שמירת מרחק של מטר וחצי בין אחד לשני, כל תשעת המופעים יתקיימו בארנה, אך הנוכחים ישמרו על מרחק של 1.5 מטרים. המשמעות היא שהתפוסה תהיה מוגבלת על מנת לאפשר את הריחוק, ומספר הכרטיסים שיימכרו יירד.

אמצעי בריאות ובטיחות מחמירים (כולל בדיקות קורונה תכופות) יהיו במקום. תוך הפעלת פרוטוקול להגנה על האמנים, המשלחות ואנשי הצוות באתר ומחוצה לו.

כל משלחת תקליט את השיר שלה מבעוד מועד ותעביר את ההקלטה לאיגוד השידור האירופי, למקרה של עלייה בתחלואה ברגע האחרון, או זיהוי של חולים במשלחת עם ההגעה לרוטרדם. אם ישנן משלחות שאינן יכולות להגיע לרוטרדם, אמניהן יבצעו "לייב-טייפ" עם הופעה מוקלטת. מי שיכול להגיע לרוטרדם יבצע את שיריו בשידור חי על הבמה. יתקיימו 9 מופעים (6 חזרות לבוש, 2 חצי גמר וגמר גדול).

בנוסף, לפי מתווה B שפורסם בעבר, יצומצמו אירועי האירוויזיון העירוניים ברוטרדם ולעיר יוכלו להגיע 500 עיתונאים, ועוד כ-1,000 עיתונאים ״יעבדו מרחוק״ במרכז עיתונאים וירטואלי. היכולת הסופית תהיה תלויה בהנחיות השלטון המקומי. לצד התחרות יתקיימו בעיר רוטרדם פעילויות נלוות בצורה בטוחה ואחראית.

קבלו את נציגת ישראל בתחרות עדן אלנה בתגובה ראשונה 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: