חדשות הסצנהחדשות מקומיות

מחאת האומנים – אפשרו בדיקות קורונה בכניסה להופעות

עשרות אמנים קראו היום לממשלה לאפשר מיידית בדיקות קורונה מהירות בכניסה להופעות כפי שנקבע בהוראות התו הירוק, המפיקים מצידם דורשים כי הממשלה תסבסד את העלויות לבדיקות. כל הפרטים.

מצד אחד האמנים מבקשים שלא לחייב את הקהל בקבלת חיסונים בניגוד לרצונם, אך מבקשים לקדם את נושא קיומן של בדיקות מהירות לגילוי קורונה בכניסה להופעות. מנגד ניצבת הממשלה על משרדיה בטרפת לפני הבחירות וים האינטרסים השונים, כך נפתח היום הזה עם הודעה של משרד התרבות על קידום ענייני של נושא קיום הבדיקות המהירות ובהמשכו של היום מפרסם הקומיקאי רשף לוי פוסט בו העלה כתב קריאה, מחאה ועצומה עליה חתמו לצידו עשרות אמנים, מוזיקאים, בדרנים ופרפומרים עם דרישה חד משמעית כי הממשלה תאפשר קיומן של בדיקות קורונה מהירות בכניסה לאולמות ומועדוני הופעות על מנת שגם קהל שאין בידו את כרטיס "התו הירוק" או תעודת התחסנות מלאה יוכל לחוות הופעות במידה ואינו נושא את הנגיף.

וזו לשון העצומה:

לכבוד ממשלת ישראל, מאת אומני ישראל.

אנחנו קוראים לממשלה לאשר מידית את השלב השלישי בתו הירוק של ההופעות – לאפשר לנו להכניס לאולמות אנשים שיעברו בדיקת קורונה וייצאו שליליים, לצד מתחסנים וכאלה שהחלימו מהמחלה. גם המומחים מטעם משרד הבריאות כולל הפרויקטור של הקורונה פרופסור נחמן אש, וגם מומחים חיצוניים קבעו שלאור היכולת הגבוהה של החיסון להגן על הקהל, בשילוב עם שאר התנאים של התו הירוק – ריחוק בין קוני הכרטיסים, מסיכות, ובנוסף בדיקות קורונה מהירות ואחרות, כל מי שיהיה באולמות יהיה מוגן.

מראש האפשרות להכניס קהל שעבר בדיקה היתה בתנאים של התו הירוק והיא הוצאה משם מסיבות לא בריאותיות.  אין זה הגיוני שבכל קניון ובכל חנות אפשר להכניס לא מחוסנים רק עם מסיכה ורק להופעות שלנו מבקשים לערוך סלקציה בכניסה.

אנחנו מסרבים להיות השוט שבאמצעותו לוחצת הממשלה על הקהל שלנו להתחסן. זה לא התפקיד שלנו לחסן את הקהל – זה תפקידם של קופות החולים ושל מנהיגי הציבור – לשכנע אנשים להתחסן בשביל להגן על עצמם מהוירוס. כל החותמים על ההודעה הזאת מחוסנים בעצמם וקוראים לאנשים שמקשיבים לנו להתחסן, אבל אנחנו מאמינים בדרך השכנוע והאהבה, הדרך שמובילה אותנו כשאנו עושים את האומנות שלנו, ולא באמצעים של כפייה.

מאז שהוכרז על אי הכנסת לא מחוסנים אנחנו רואים כמה הדבר מפלג את הציבור ומוסיף מחלוקת ובלבול. אנחנו בניגוד להנהגה באים לאחד את הציבור ולא לפלג.

צריך לזכור שבין הלא מתחסנים יש כאלה שלא יכולים לעבור את ההליך מסיבות רפואיות, בני נוער וצעירים שלא יכולים להתחסן, אנשים שפסיכולוגית מתקשים להתחסן, כמו נשים וגברים שנפגעו מינית בילדות והליך כזה קשה להם מידי, ומלא אחרים מסיבותיהם.

אנחנו לא שופטים אף אחד – אנחנו באנו לבדר, להצחיק, לשיר, לרגש ולעניין את הקהל וכך נמשיך לעשות ל כ ו ל ם.

אנחנו קוראים לכל האולמות בארץ לאפשר הכנסת קהל שעבר בדיקות קורונה מאושרות על ידי משרד הבריאות, לאלתר, תוך כדי הקפדה יתירה על ריחוק, מסיכות, ושאר הפעולות שישמרו אותנו בריאים.

שלכם:

עדי אשכנזי, קרן פלס, נינט, שירי מימון, אורנה בנאי, מארינה מקסימיליאן, נלי תגר, נוגה ארז, קורין אלאל, מיכל הקטנה, נוגה ד'אנג'לי, סטטיק ובן אל תבורי, איתי לוי, יעקב כהן, ציון ברוך, רמי פורטיס, אסף אמדורסקי, ירמי קפלן, חן מזרחי, עידן אלתרמן, נאור ציון, דניאל סולומון, דניאל חן, טונה, זאב נחמה, אריק סיני, אלי בן דוד, דן תורן, תמיר בוסקילה, דני סנדרסון, ברי סחרוף, שי צברי, הדג נחש, משה אשכנזי, שלומי שבן, דוד דאור.

הבעיה שעולה כעת היא כי מדובר בעלות של כחמישים ש"ח לכל בדיקה וכרגע לא ניתנה תשובה מי ישא בעלויות הללו – רוכשי הכרטיסים? מפיקי האירוע? מדינת ישראל באמצעות משרדיה הבריאות והתרבות? המפיקים טוענים כי מדובר באיפה ואיפה וכי על המדינה למצוא פתרון לעלויות הנוספות. בבבדיקה שנערכה על ידי כעת בשלב זה אין בידי משרדי הממשלה ליתן תשובה על השאלות הללו.

בקטנה – כזכור בסוף השנה דיווח כאן בהרחבה אודות ניסוי שנערך בברצלונה בדבר יעילות בדיקות קורונה בכניסה להופעות, כאן הסיפור.

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: