כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

קליפים חדשים

טוהר – רחוק מהעיר

טוהר משיקה את הסנונית בדרך לאלבום בכורה – רחוק מהעיר, האזינו

טוהר בייזר גדסי, בת 25, נצר למשפחה מוזיקלית תימנית, אביה הזמר החרדי יאיר גדסי ודודה הזמר אבנר גדסי, חוותה בילדותה תהליך כלל משפחתי של חזרה בתשובה, כיום אחרי תהליך מורכב של חילוניות וחזרה לאמונה, טוהר, הנשואה למוזיקאי יהונתן בייזר, אם לשני ילדים, שוקדת בימים אלו על אהבתה מילדות – לשיר. את הדרך לאלבום הבכורה שלה היא פותחת עם השיר "רחוק מהעיר" אותו כתבה והלחינה בהפקתו המוזיקלית של בן שופן. השיר "רחוק מהעיר" מבקש להקפיא את הרגע, מגיש נרטיב של אהבה וגם מבט לעתיד עם ביט עכשווי. אם זו הפתיחה של טוהר יש למה לצפות בהמשך. אהבנו.

כך טוהר עם השקת השיר – "היום יום הולדת לי ולשיר שלי, 'רחוק מהעיר׳ איך רציתי לחגוג את יום הולדת 25 באיזו חופשה מושלגת בחו"ל, רק שנינו וירח מאיר… לנשום לרגע, להרגע מהכל. לילה אחד או שניים בלי לדאוג לכלום ושכל השאר יחכה. הקורונה קצת שיבשה את התכניות, והנה אני פה חוגגת את יום ההולדת שלי עם השיר שלי, הכי מרגש בעולם. השיר הזה נולד בערב אחד לא מזמן. הייתי לבד בבית, יונתן היה בעבודה היו ימים לחוצים שבקושי ראינו אחד את השניה, וחיכיתי שהוא יחזור.. ישבתי על הפסנתר והמילים החלו לצאת בטבעיות, ככה כמו הרגש."

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d