מוזיקה על המסךסיקור הופעות
כולל וידאו

הפסטיבל של מארינה

להסיר את הכובע בפני מארינה על האומץ, התעוזה והתשוקה, פסטיבל מאקסימיליאן.

פשוט כך, אין לי מילים להסביר את ההערכה שניתן לחוש לאחת המוזיקאיות היותר מוכשרות שיש לנו כאן במדינה, ממש בשנה החולפת על כל הקשיים שעולם התרבות והאמנים הרבים חווים גם בימים אלו כשרק עוסקים בדיבור על חזרה להופעות במגבלות, קמה מארינה מאקסימיליאן ומחליטה שהיא לא מרימה ידיים, משקיעה מכספה הפרטי, סכום שנאמד בכמאתיים אלף ₪ ומפיקה פסטיבל מוזיקה.

אמנם במהלך השנה החולפת צפינו בעשרות מופעים שנערכו באולמות ומועדונים ריקים מקהל צופים, מתבוננים ומאזינים באמצעות המרקע או מסך המחשב, בבית, לבד, בלי התחושה של הביחד. אבל המופע של מארינה הגיע בגישה אחרת, להרים לצופים מעבר למופע סטנדרטי.

אל הפסטיבל שהתקיים במועדון רדינג 3 ללא קהל, מקבצת מארינה את הזמרות – אנדראה, ג'ני פקמן, דפנה שילון, מארחת את הכוכבת העולה יסמין מועלם, מעלה את חברי הלהקה המלווה אותה וגם את בן זוגה גיא מנטש. במשך שעתיים תמימות היא הגישה לקהל, כאלף איש באון ליין, מופע שכלל את מיטב להיטיה בעברית ובאנגלית, לצד כמה שירים מהאלבום הצפוי לצאת בהמשך השנה.

לדידי גולות הכותרת במופע היו שתיים, הראשונה – הדואט עם יסמין מועלם המצויינת בשיר של מארינה – "בוער בי השינוי" והפיק השני והכי רומנטי היה הדואט עם בן זוגה גיא מנטש – "ביחד".

בעוד ימים ספורים יתחילו מופעים חיים מול קהל אמיתי באולמות השונים, כמובן במגבלות של כמות קהל ומסכות ותעודות חיסון וכל השיט. אולם חשוב לזכור שיש לנו אמנים שעושים ועשו הכל כדי שלנו, הקהל, תהיה תמיד תחושה של שמחה מוזיקלית גם בנסיבות לא קלות. תודה מארינה.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: