פס קול שבועי

נורית גלרון – בקול שלי

באלבום החדש "בקול שלי", נורית אספה שירים שהיא אוהבת ומחוברת אליהם והקליטה להם ביצועים חדשים משלה

לנורית גלרון יש קול פעמונים, הגשה כל כך ייחודית ששובה את ליבי. היכולת שלה לגשת לטקסט וליצוק לתוכו את המשמעות שלה. מאחוריה נמצאים שורת אלבומים מובחרים ומופלאים: מאלבום הסולו הראשון שלה, "נורית גלרון", "משהו בלבבה", "בתוך הסערות", "להתראות מתוק", שירים באמצע הלילה", "ואז בא לנו" ואחד האהובים עליי באופן אישי, "מה שהשמיים נותנים". זכיתי בעבר, גם לראיין אותה לרדיו אשל הנשיא וזו הייתה חוויה משגעת.

הייחודיות שלה בולטת במיוחד גם באלבום החדש, "בקול שלי", אי.פי. של חמישה שירים שנורית אוהבת ובחרה לעשות להם גרסאות חדשות. גם בחמישה שירים, ההפקה המוסיקלית של השותף החדש, עומרי אגמון, מדויקת להפליא. המבחר מרשים סגנונית. נורית בחרה להקליט, שירים של כותבים ומלחינים שגם ביצעו אותם במקור : מתי כספי, אביתר בנאי, עמיר בניון, ברי סחרוף וההפתעה בעיניי : דני סנדרסון.

עומרי אגמון, המפיק המוסיקלי, משלב בעיבודים שלו, צלילים חמים של כלי מיתר, גיטרות אקוסטיות מלטפות וחשמליות סוערות בשילוב עם העולם האלקטרוני. השילוב האינטימי, יוצר את הקסם שקורה באי.פי. החדש, "בקול שלי". מה שעוד שמתי אליו לב, אלו שינויי המקצב. האטה מכוונת בטמפו של השירים- לא כפי שהם במקור, אלא לקחת אותם שלב אחד למטה. כלומר, להוריד את המהירות ולהוסיף אליהם נשמה ועדינות. תוסיפו לזה את ההגשה של גלרון והרי לכם, פנינה של ממש.

איפה זה בולט באלבום החדש ? –  בעיבוד השיר, "כשאלוהים אמר בפעם הראשונה", שמקבל תפנית יפהפייה במקצב התופים, בקולות הרקע מאחור ובאווירה המכשפת שבעיניי מסמלת את הבריאה בעיצומה. "הלא נודע", הוא גם אתגר בפני עצמו. בשיר המקורי של דני סנדרסון, הטמפו מהיר, החשמליות נותנות בראש ובגרסה החדשה של גלרון, יש התכנסות אחרת. המילים של סנדרסון, מקבלות משמעות אחרת שתואמת את ימי הקורונה. עומרי מצרף לשם, סולו חשמלית מצמרר והשיר מרגיש כמו סרט מתח בהמשכים. ולמרות זאת, יש בו גם רבדים של תקווה, אם מחפשים טוב.

"ככה זה", כבר הולך למקום יותר אקוסטי. אם הגרסה של ברי, חיפשה את החידוש והקדמה, גלרון נוגעת בלב שורש האהבה לעצמנו. פתאום אני מבין אותו אחרת. הדימוי החזותי שעלה בראשי הוא שורת גחליליות שמאירות על נקודות בלב החושך, ויוצרות איזה בית פנימי בתוך כל האפלה והקדרות. אני לוקח את נורית אתי לכל מקום ומרגיש אותה הכי קרוב שיש. גם אחרי 50 שנות יצירה מהממות, "בקול שלי", הוא פיסת זהב בקריירה של נורית גלרון. נכנסתי בציפייה והתרגשתי בכל רגע.

 

לכבוד פרויקט גרסאות הכיסוי של נורית גלרון, תקיים נורית בתאריך 18 בפברואר מפגש אינטרנטי אינטימי בו היא תבצע את שירי הפרויקט, לצד מיטב משיריה הידועים ותדבר על דברים מאחורי הקלעים, שתמיד סקרנו אתכם ואותה. ילווה את נורית בגיטרה עומרי אגמון, המפיק המוזיקלי של הפרויקט. להרשמה לאירוע לחצו כאן. בחודש מאי צפויה נורית לצאת לסיבוב הופעות ארצי שייפתח במופע באמפי שוני.

 

 

 

תומר פישר

האיש שלנו משדרות, בירת המוזיקה של הנגב הצפוני, סטודנט במגמת תקשורת במכללת ספיר, עורך מוזיקלי ושדרן בתחנת הרדיו "קול הנגב", מבקר מוזיקלי וסוקר מופעים.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: