חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה
כולל וידאו

הזמרת מרי ווילסון (The Supremes) הלכה לעולמה

מרי ווילסון מהקולות המפורסמים ביותר משנות השישים במסגרת ההרכב של מוטאון - The Supremes, הלכה לעולמה בגיל 76.

מרי ווילסון הייתה זמרת נשמה אמריקאית אשר זכתה לחשיפה בינלאומית בהיותה חברה בהרכב שלושת הבנות האפרו אמריקאיות שהוקם בלייבל מוטאון – The Supremes בשנות השישים של המאה שעברה, מרי יחד עם פלורנס בלארד ודיאנה רוס נחשבו להרכב הנשי האהוב, הפופולארי והמצליח ביותר באותם ימים, להיטי השלישייה הווקאלית נחשבים עד היום כלהיטים נצחיים.

הידיעה על מותה תפסה את שותפתה הכי מפורסמת להרכב, דיאנה רוס בשעת בוקר מוקדמת והיא מיהרה להגיב  לצד תנחומים לבני משפחתה של מרי – "הסופרימס יחיו לנצח בליבותינו!".

 

לפני מספר שבועות התראיינה מרי ווילסון למגזין Hollywood Reporter וסיפרה כי אמנם לפני שנים רבות נדונה אפשרות לשוב ולאחד את הרכב הבנות אך זה לא יצא לפועל והכל תלוי למ עשה בדיאנה רוס, לגבי איחוד בימים אלו היא הגיבה כי היא חייה את חייה ולא ממש מחכה לחלומות..

באותם ימים, גם לאחר פרישתן של שתי שותפותיה פלורנס ודיאנה היא המשיכה לשיר באותה מסגרת מוזיקלית עם זמרות אחרות שבאו והלכו עד שהיא החליטה בעצמה לפרוש ובכך פורק ההרכב הלכה למעשה.

מרי ווילסון המשיכה בקריירת השירה וההופעות עד השנים האחרונות. במהלך הקריירה המוזיקלית שלה היא השיקה אך ורק שני אלבומי סולו, הראשון בשנת 1979 – Mary Wilson והשני בשנת 1992 – Walk the Line. בשנת 1988 שמה נכלל בהיכל התהילה של הרוקנ'רול (למרות ששיריה נכחו בעולם מוזיקת הנשמה והגרוב דווקא) לצידן של חברותיה פלורנס ודיאנה.

אחד הפרויקטים החשובים שהיא יזמה היה חוק האוסר ללהקות לעשות שימוש בשם של הרכב וותיק אלא אם אחד מחבריו המקוריים ממשיך בהרכב החדש. לאחרונה יצא ספר אוטוביוגרפי שלה על החיים עם הסופרימס בשם – Supreme Glamour.

מרי ווילסון על הספר האוטביוגרפי בתכנית טלויזיה

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: