חדשות בינלאומיותחדשות הסצנהמוזיקה בצל מגיפת הקורונה

אירוויזיון 2021 יערך במתכונת מצומצמת

מארגני תחרות האירוויזיון 2021 קבעו שלושה תרחישים פוטנציאליים לקיומה של התחרות, כל הפרטים.

אחרי שישראל בחרה את  "חופשיה – Set Me Free"  כשיר שייצג אותה בתחרות האירוויזיון האמורה להתקיים במאי 2021 ברוטרדם, הולנד בידי הזמרת עדן אלנה, עדיין יש משבר שצריך לחצות אותו – מתוך ארבעה תרחישים שנקבעו כתוכניות חלופיות לקיומה של התחרות בצילה של מגיפת נגיף הקורונה, תרחיש א', התחרות כפי שהתקיימה בישראל במאי 2019 עת אלפי אורחים הגיעו לישראל מעבר לים הן לחגיגת התחרות והן בקטע של תיירות וגילוי העיר תל אביב, לא תצא לפועל. אז מה נותר?

עדן אלנה וכותבי השירים, צילומסך
עדן אלנה וכותבי השירים, צילומסך

מה שנותר בטוח הוא הידיעה כי התחרות תתקיים בתאריכים 18, 20 ו- 22 במאי. בצל המגיפה והמגבלות סיכמו מארגני התחרות על שלוש דרכים אפשריות לאירוח אירוויזיון 2021.

תרחיש ב': תחרות הזמר באירוויזיון

כל מי שמשתתף באירוויזיון ברוטרדם יצטרך לתרגל ריחוק חברתי. אמצעי בריאות ובטיחות מחמירים (כולל בדיקות קורונה תכופות) יהיו במקום. תוך הפעלת פרוטוקול להגנה על האמנים, המשלחות ואנשי הצוות באתר ומחוצה לו. אם ישנן משלחות שאינן יכולות להגיע לרוטרדם, אמניהן יבצעו "לייב-טייפ" עם הופעה מוקלטת. מי שיכול להגיע לרוטרדם יבצע את שיריו בשידור חי על הבמה. יתקיימו 9 מופעים (6 חזרות לבוש, 2 חצי גמר וגמר גדול), ללא קהל או קהל מצומצם כדי לאפשר ריחוק חברתי. היכולת הסופית תהיה תלויה בהנחיות השלטון המקומי. לצמד התחרות יתקיימו בעיר רוטרדם פעילויות נלוות בצורה בטוחה ואחראית.

תרחיש ג': תחרות אירוויזיון מוגבלת לנסיעה

תחרות האירוויזיון תתקיים בארנה ברוטרדם אך אף משלחת או אמן לא יגיעו בפועל לעיר. המארחים ופעילויות ההנגשה יתקיימו בשידור חי מהארנה ההולנדית. ההופעות של כל המשתתפים יהיו "בשידור חי". אמצעי בריאות ובטיחות מחמירים (כולל בדיקות קורונה תכופות) יהיו במקום. תוך הפעלת פרוטוקול להגנה על הצוות וכל הנוכחים באתר ומחוצה לו. יתקיימו 9 מופעים (6 חזרות לבוש, 2 חצי גמר וגמר גדול), ללא קהל או קהל מצומצם כדי לאפשר ריחוק חברתי. היכולת הסופית תהיה תלויה בהנחיות השלטון המקומי. לצד התחרות יתקיימו ברוטרדם פעילויות מצומצמות בצורה בטוחה ואחראית.

תרחיש ד': תחרות אירוויזיון נעולה

תחרות האירוויזיון תתקיים ללא קהל וכל הפעילויות יהיו בדיגיטל. ההופעות של כל המשתתפים יהיו "בשידור חי" מארצותיהם. יתקיימו  9 מופעים (6 חזרות לבוש, 2 חצי גמר וגמר גדול), אך ללא קהל. תחרות האירוויזיון תשודר מרוטרדם בכל התרחישים.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: