קליפים חדשים

שלום חנוך – שלטון

שלום חנוך משיק שיר חדש המזהיר והנותן תוקף נבואי עכשווי לטרלול ההולך ומידרדר במדינתנו, האזינו

כמו נביא העומד בשערי העיר וצועק בגרון ניחר כך שלום חנוך, אחד היוצרים החשובים והמוערכים במחוזותינו משחרר הבוקר שיר חדש – "שלטון", אשר נכתב, הולחן ומבוצע על ידו בהפקתו המוזיקלית של תמיר מוסקט שהושיב את מילותיו של חנוך על ביט לא פחות נוקב. שלום כדרכו אינו מרבה לדבר אלא בתוך שיריו, הפעם המילים מושחזות, מזוקקות ונשקלות בכובד ראש, המצב הנוראי איליו הגיע מדינתנו זועק מתוך מילות השיר, הוא משייט עם הטקטס כראפר מהוקצע, הוא נוקב ואינו מרפה, מציג את האמת במערומיה הנוראים. עד אנא אנו הולכים…

שורות שכאלו – " כי ברוב שלטון ידבר המון ובקול המון יש זיכרון. כי בַּמדרון אין כל יתרון לא לָראשון ולא לאחרון."

מילות אזהרה לכולם, לשלטון חסר המשילות המפלג לצד הציבור המתפלג, אזהרה כי הגורל והמזל אינם עושים סלקציה לאף אחד והגורל יהיה זהה לכולנו. שיר שאמור להוביל למהלך כל שהוא שיעצור את המדרון התלול. הלוואי.

על החלק הויזואלי, הקליפ המלווה את הטקסט, הוא בוים בידי דורון סרי ודודו וזאנה האחראי על האנימציה המאויירת.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: